Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Help oglinda Mondeo
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
Florin67056
Cineva mi-a rupt de pe partea exterioara a oglinzii plasticul care e in culoarea caroseriei. Aveti idee de unde pot face rost numai de acel plastic?
Nu de alta dar o oglinda noua e minim 400 RON sad.gif
Dragos67773
Hai sa incerc sa te ajut. Am trecut si eu prin asa ceva, dar mie mi-a fost rupta oglinda de pe stanga (de la sofer). Nu vreau sa iti spun ce i-as face magarului care mi-a rupt-o... :boxing: sau :minigun: Nu am avut incotro si am cumparat alta noua care vine cu plasticul ala de care vorbesti tu fara sa fie vopsit. Este dat doar cu primer. Eu l-am inlocuit pe cel nou cu ala vechi care la mine era intact.
Acum daca la tine lipseste ala de la oglinda din stanga, il am eu si poate pot sa te ajut.
Astept un mesaj.
Florin67056
Dap, m-ai putea ajuta. Oricum l-as vopsi eu k se gasesc p piata niste sprayuri. Dak tie ti-au spart-o sa t anunt k mie mi-au furat ochelarii d la farurile de ceata. Si k sa fie tacamul complet am mai aflat k cel putin prin zona Baia Mare si nu numai se practica furtul la comanda sad.gif
Dragos67773
Da, sunt sigur ca nu numai la Baia Mare se poarta treaba cu furatul la comanda. Daca te intereseaza masca de la oglinda mai discutam.
Florin67056
Ok, cum facem? smile.gif
sorin63997
Aveti idee cum se scoate plasticul acela (vopsit in culoarea caroseriei) din oglinda fara sa rup ceva , nu am vazut nici un surub . Mersi mult! arigato.gif
Florin67056
Cred dar nu sunt sigur ca acel plastic e prins exact ca ochelarii d la farurile de ceata (modelele rotunde). Plasticul e prins cu niste picioruse in interior. Deci mai mult se smulge decat se da jos. La mine se vad fantele de care a fost prins plasticul. Si e naspa ca in comert nu gasesti plasticul ci toata oglinda sad.gif
sorin63997
Mersi! Tocmai l-am scos, nu e mare branza, .... d-aia se fura asa usor...
Dragos67773
Florine, daca mai astepti ceva timp o sa iti trimit plasticul ala dar treaba este ca trebuie sa ajung la Targoviste. Acolo este oglinda rupta si piesa respectiva pentru ca acolo am schimbat oglinda.
Florin67056
OK, nici o problema. Astept!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.