Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Am cumparat un Matiz de la Cora
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
Viorel2
Am cumparat un Matiz de la Cora si vreau sa va previn despre cateva lucruri, daca mai trece cuiva prin cap sa ia de la ei. Oferta lor cu radiocasetofonul si boxele (ma rog, mai dau un set de covorase si un odorizant, dar astea ar trebui sa fie maruntisuri) e cam pacaleala pentru ca sunt shtifturi, uitate probabil prin vreun depozit prin Europa. Radioul e cu acord manual, ce memorii sau alte astea... Nici nu stiu daca merita sa platesc montajul la asa ceva.
Mai departe. Masina am platit-o integral vineri, pe 5 dec. si am ridicat-o pe 12, desi ei spun ca dureaza 2-3 zile. Am auzit ca altii vand intr-o ora, daca au modelul si culoarea pe care le vrei. Culmea e ca masinile vin la Cora de la magazinul Daewoo de pe Unirii dar se roaga unii de altii sa le aduca (pe roti) la Cora. Rugatul asta a insemnat doua zile, in cazul meu, si asta dupa ce am sunat in stanga si in dreapta.
Mai departe. Vanzatorii sunt cam nepriceputi, ne-au tot plimbat prin magazin de colo-colo, au mai gresit acte, am asteptat sa le refaca, ne-au bagat in depozit sa ne dea bijuteria de casetofon si celelalte, de acolo ne-a dat afara unul in costum (cica n-am fi avut voie acolo, desi eram cu baiatul care se ocupa de noi), dar cu o exprimare de parca el era marele boss si noi eram gunoierii, ca sa aflam apoi ca era un sef al bodyguarzilor (deci nu e de mirare). Apoi ne-au bagat din nou in depozit (probabil plecase "boss"-ul), am luat ce era de luat si de-acolo gata, am scapat.
Despre masina ce sa zic. Am facut un drum la Ploiesti si culmea, nu am avut nici o problema. Motorul mi se pare cam zgomotos (mai zgomotos ca o Dacie). In rest, margand inainte cu o Vectra C, mi se pare o caricatura, dar ca a doua masina pentru oras sper sa fie o alegere buna.
Va urez drumuri bune si fara evenimente rutiere!
Alexandru3
multumim ... e bine de stiu si e bine de urmat!

(mentol)
cristianc
E cam tarziu dar ca informatie, cat te-a costat?
In general vanzarea prin hypermarketuri ofera preturi mai reduse, discounturi sau promotii si "da la schimb" personal neinstruit si plictisit, birocratie si nervi!
Paul5
Cind la Metro a fost promotia la Matiz cu sun-roof,la aceiasi bani dealerii Daewoo ofereau niste facilitati in plus.Basca faptul ca luai masina pe loc.Deci mai bine cu profesionistii si nu cu dealerii ad-hoc,sa fim seriosi,la hypermarket mergi sa-ti cumperi detergent si nu masina.
valentino
salut !

nu stiu ce fel de promotie au avut cei de la metro, oricum anul trecut pana prin toamna, lotul de Matiz E SR (Run Roof) a avut cateva imbunatatiri (daca se pot numi asa): cei de la craiova au montat piese (finisaje de interior) din stocurile venite din coreea, si diferenta era f vizibila fata de un Matiz E - finitii de usa din materiale mai bune, inclusiv bordul si suruburile erau altfel (desi poate suna ciudat). In plus tot in acel lot banchetele spate nu aveau tetiere, dar erau fractionabile 40/60 (numai pt asa ceva si trapa se meritau 100 euro in + fata de modelul standard).

diferenta la materiale dintre un Matiz E si un SR (din stocul acela) este destul de vizibil !

v.
Paul5
Oferta de la Metro era :trapa montata ulterior!!! si bancheta fractionabila,pe cind dealerii Daewoo ofereau trapa montata din fabrica,bancheta fractionabila si fetele interioare la usile din fata prevazute cu loc pt boxe
lucian14
Binenteles ca la hypermarket omul ia teapa! Mai ales la Cora
In general "la pomul laudat nu te duci cu sacul" :bash:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.