Help - Search - Members - Calendar
Full Version: C3 HDI 1,4 16V 92CP ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Citroen > C2/C3
marian dan67289
exista intr-adevar pt C3 motorizarea HDI 1,4 16V de 92CP sau e o gresala in cataloagele auto ?Precizez 1.4 nu 1,6.
Ma intereseaza un C3 X-TR cu motorizarea de mai sus,dar nu am vazut nici unul prin Constanta si nici la reprezentanta nu am fost lamurit.Mai nou motorizarea asta misterioasa a disparut de pe situl citroen.Are cineva modelul asta? Va multumesc si astept informatii.


Skorpion_nyc
G e o r g e
nu stiu daca a fost prezenta pe xtr . stiu ca la un moemnt dat a fost prezenta in oferta citroen .
Dragos64713
Exista sigur motorizarea asta,chiar a fost un versus 1.4hdi 70/1.4hdi 16v 92cp in AMS.E posibil ca in prezent sa fie inlocuita de 1.6hdi 90cp
romb
are un prieten un C3 1.4 HDI 92 cp asa ca exista!

ce pot spune despre ea e ca masina accelereaza puternic (pt clasa ei evident) in schimb un eventual condus sportiv e penalizat de tinuta de drum care e dezastroasa , masina se inclina puternic pe viraje , e derenajant de subviratoare la un condus in forta , per total mai degraba stai linistit.

asa ca iti recomand un C3 1.4i 75 cp (pe care il folosesc constant) , trage acceptabil , consuma putin , si e MULT mai ieftin decat HDI 16v.
Dragos64713
Cat iti consuma 1.4?Eu am avut 1.1 pe C2 si lua >9 in B si >6 afara.
romb
10 in oras , dar mers pe distante scurte , si 5,5 - 6 in afara la viteze adecvate pt un asa motoras!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.