Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Sistem de navigatie Mazda 6
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mazda
cosmin45741
Are cineva idee cat costa un sistem de navigatie original pt Mazda 6?
Dl. Dutu...? biggrin.gif
dutu65393
In general sistemul de navigatie este de preferat sa se achizitioneze montat pe autoturism (din fabrica), pentru ca diferenta dintre un model care dispune de un SN si unul care nu il are in componenta e de 1 800 EUR la CIP.

Separat ar costa (sa nu te speri blink.gif ) : 8000 EUR + TVA (cumperi o Mazda 2 la pretul asta biggrin.gif )
cosmin45741
Nu ma mai supar! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
M-a busit rasul...Doamne fereste!!!
Apropos, o sa vin la voi sa-mi fac revizia, am auzit numai lucruri bune, sa nu crezi ca am ceva cu voi, doar cu politica importatorilor (romcar mai ales)
Otto73
in SUA e 2000$
dutu65393
QUOTE(Otto73)
in SUA e 2000$


Si la noi e 1800 Eur la CIP configurat din fabrica pe masina :wave:
Bogdan92752
Salutare
Sunt nou pe aici. V/as ruga sa imi spuneti, daca aveti idee, navigatie prin DVD de pe Mazda 6 are si harta Romaniei?
Daca nu, stie careva de unde pot lua un DVD cu harta Romaniei care sa fie compatibil pe acest sistem?
Bogdan92752
Vad ca e cam liniste p-aici.
Daca interseaza pe cineva (poate lucrul asta se stia, dar fiind un nou mebru si posesor...), am trimis un e-mail baietilor de la Mazda Austria sa ii intreb daca au ceva idee despre vreun CD cu harta intregii Europe (inclusiv Romania), iar raspunsul a fost urmatorul:

[b]Dear Mr. .......


thanks for your mail, but sorry there donīt exist a CD for your country at the moment.

additionally i asked our accessories dept. if something will be available and also they told me that there are no informations about a launch of such a CD.


Nu cred ca isi mai are rostul traducerea. :minigun: :minigun: :minigun: :minigun:
Victor64536
s-ar putea ca ROAD sa mearga.
ROAD e facut pentru garmin si pt gps-urile masinilor.
Bogdan92752
Si are si harta Romaniei?
Ai idee de unde l-as putea lua?
CRG
din cate stiu eu, singura harta actualizata a Romaniei o are IGO. Parerea mea e ca nu se merita sa-ti instalezi sistem original de navigatie, mai degraba un PDA cu GPS si cu harta instalata, pe care o gasesti la "baieti" aproape moka.
Watcher
Mie unul nu mi se pare atat de scump IGOul de Europa: vreo 1000 ron 26 tari. Mai pui si Asus-ul 63x de care se mai vorbeste si pe celelalte threaduri si ajungi pe la 800-1000 EURO, pt sistem manufacturer-independent, PE CARE TI-L POTI MUTA PE ORICE MASINA DIN DOTARE, sau il poti lua in buzunar cand pleci pe undeva.

Inca o chestie: daca vinzi masina nu vad nici o sansa sa iti recuperezi cei 1800 EUR.

Apropos de ROAD, nu am vazut niciunul, doar am citit, stie cineva daca am inteles corect si ar fi util in offroad? Adica IGO are harta rutiera, dar ROAD pare sa stie pesteri, trasee montane, fantani, etc...
CRG
Pai IGO Romania il gasesti aproape gratis, de la oricine-l are deja.. Daca nu, la baieti nu dai mai mult de 50 ron.

Eventual daca-i prea scump cu GPS, se poate cumpara o antena separata, conectata cu PDA-ul tot prin bluetooth.
Watcher
Imi zici si mie pe privat cum se copiaza cardurile SD? Eu am original si nu am putut sa mi-l replichez pe alt card...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.