Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cumparaturi la Viena- reduceri de sezon?
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Vacante si calatorii
geeoo30
Am trecut de multe ori in drum spre germania pe langa Viena, am vazut pe centura un mare centru comercial, ceva gen Europa de la noi dar mult mai mare..... si am auzit multi romani ca se duc pe acolo la cumparaturi in special in perioada reducerilor...
Daca stie cineva mai multe poate sa ne spuna ceva detalii...
guerilla
asta e
este imeeeens. nu prea ai ce sa cauti doar 2-3 ore pentru ca nu vei apuca sa vezi nici macar 10% din el.
ce vezi tu de pe centura este doar o mica parte, in spate fiind alte zeci de hypermaketuri, depozite de materiale, etc.
nedelcu57566
Zona este langa localitatea Parendorf (asa stiu ca se citeste), si, dupa informatiile mele acolo gasesti multa imbracaminte de firma. Am trecut pe acolo la inceputul lunii ianuarie 2006, si intr-adevar sunt niste reduceri de pret..., nu ca in Romania. Reduceri substantiale: de la 40-50 de euro, la 25, 20, si chiar 10 euro. Cred ca se merita sa faci un drum pana acolo. Apropo, nu cred ca se poate pune problema sa se faca o comparatie cu Europa din Colentina. :minigun:
Flaviu48913
Unele dintre cele mai importante centre comerciale din apropierea Vienei sunt:
- Designer's Outlet - langa localitatea Parndorf, cam la 30 de km dupa cei intri in Austria spre Viena - doar magazine mici, de firma, avand preturi reduse tot timpul anului
- SCS (Shopping City Sud) - aflat la iesirea din Viena spre Graz/Linz, este un centru comercial in adevaratul sens al cuvantului, fiind din cate stiu , al doilea ca marime din Europa

Bani sa ai.... :wave:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.