Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Honda CRX - Legenda?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Honda
Antonio
Am o intrebare: Cu ceva timp in urma un prieten pasionat de masini mi-a spus ca Honda CRX (care a propos din motive total empirice imi place la nebunie!) este primul model al carui motor asigura un raport de 100 hp/ litru. Asa este? Se poate astfel explica faptul ca, desi am vazut destule in tara, nu am vazut nici una de vinzare - sint posesorii chiar atit de atasati de ele? Voi ati vazut vreuna de vinzare?
cristian-365
[color=darkblue][/color]

....hiya.....
daca faci un check pe site vei vedeamasina pe care o cauti, si poate fi a ta....eu plec in cateva saptamani din tara.-0721 996 354.
Udo_01
Fara doar si poate,CRX(Civic Racing eXperimantal) este o legenda in istoria automobilului si mai ales in istoria automobilelor Honda.
Nu a fost numai primul automobil Honda ce a asigurat primul raport de 100cp/L ci si prima masina Honda ce a dispus de tehnologia VTEC.E adevarat,pana a ajuns in Europa aparuse deja NSX cu VTEC,dar totusi bine de retinut.
In general sant putine masini japoneze la vanzare,nu numai ca,pretul sh e al naibii de usturator,dar proprietarii lor nici nu prea au de ce sa le vanda,fiind cunoscute ca si masini fiabile.
Despre potentialul acestui model la tuning cred ca,nu mai e nevoie sa pomenim.... smile.gif
DAN
Se poate, chiar eu sunt posesesorul unui CRX 1.6 V-TEC 150 HP, care e si tunat destul de bine zic eu...il puteti vedea si in ultimul nr din 4tuning... blush.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.