Help - Search - Members - Calendar
Full Version: noul focus ce parere aveti?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
Dan65515
Ma hotarisem sa imi cumpar o skoda O1 diesel 1,9 TDI 90 CP.Intre timp am facut o vizita la reprezentanta ford.Am pus ochii pe focus 1,6 Duratorq 109 cp 5 usi care sare un pic de pretul O1 dar s-ar incadra totusi in bugetul meu.Este o masina relativ noua -septembrie 2005 am inteles.M-ar interesa informatii de la cei care conduc deja o astfel de masina. Comportament, costuri etc.Multumesc
dutu65393
Tinand cont ca Ford Focus are aceeasi platforma ca Mazda 3 si acelasi motor, dar in schimb Mazda are o cutie mai bine etajata, te sfatuiesc sa incerci si Mazda (iti spun sigur ca nu te va dezamagi)
andrei63355
Noroc.Eu am avut pana acum trei ford-uri.De toate am fost multzumit,pentru ca se gasesc piese mai ieftine,noi si sunt multzi dealeri.Caroseria la focus arata bine,si la modelul nou si la cel vechi,raportat la skoda. Mazda arata bine dar intretzinerea e mai scumpa,parerea mea
Adin.C
mai bine focus...nu o sa castige concursuri de frumusete ( mazda e cam uratzica...parerea mea blush.gif ), dar e o masina corecta

... ask Gronholm biggrin.gif
G e o r g e
daca ford ar comercializa masina lui gronholm pe post de focus as cumpara-o smile.gif

din pacate stii la fel de bine ca si mine ca nu prea au lucruri in comun cele 2 modele .
danmatyas
dutu, tu chiar esti obsedat de mazda ta.e ok focusu` asta nou...cumpara-l cu incredere.
G e o r g e
recomand reportajul despre noul focus facut de top gear inainte sa fie lansat focusul pe piata biggrin.gif

pe scurt : cate priviri o sa atraga noul focus .
inainte de lansarea pe piata a focusului , se ia una bucata focus si se pune pe strada . cati oameni au intors capul dupa ea ? voi ce spuneti ?
Cornel001
Mai George, recunoaste ca principalul criteriu dupa care ti-ai ales masina au fost testele de "intors capul" laugh.gif
Adin.C
QUOTE(G e o r g e)
daca ford ar comercializa masina lui gronholm pe post de focus as cumpara-o smile.gif

din pacate stii la fel de bine ca si mine ca nu prea au lucruri in comun cele 2 modele .


normal ca nu au mai nimic in comun... nici ca se pune problema, daca s-ar comercializa WRC-ul, hmm, nici nu pot sa ma gandesc la asa ceva, e prea complicat ( si rinichii mei ar protesta, din pacate)...
QUOTE
... ask Gronholm biggrin.gif
- joke, nothing else... ( acu' vreo 2 sapt, intrebat Gronholm ce masina si-ar cumpara, pomenea ceva de Focus Titanium...), eu spuneam doar ca e o masina corecta, nimic mai mult...
G e o r g e
gronholm zicea ceva de un van wink.gif
Adin.C
oi fi inteles eu gresit... :angel:
Atar
Tehnic Fordul e molt peste Skoda O1. Vezi suspensii spate, directie, motoare, etc.
Pune in calcul si garantia.
As merge pe Focus intre astea doua.
AZAZEL
QUOTE(G e o r g e)
inainte de lansarea pe piata a focusului , se ia una bucata focus si se pune pe strada . cati oameni au intors capul dupa ea ? voi ce spuneti ?


asa este .aceasta masina nu imi inspira nimic. fiecare noa masina, aduce in general ceva nou si frumos , estetic, vorbind. dar noul focus nu a adus nimic. este o masina care trebuie sa stii multe despre ea ca sa o cumperi. pt ca te atrage cum te atrage o baba de 80 de ani
alexandru32370
aceeasi problema am avut-o si eu dar in final am optat pentru noul focus 1,6tdci trend aprox. 17000 ddp acu in februarie, model nou, motor nou, etc
Ovidiu67601
felicitari alexandru32370 pentru alegerea facuta, sa fie intr-un ceas bun. Motorizarea si dotarile sunt excelente la focus trend 1.6 tdci. Nu uita ca acest motor este common rail generatia a doua pe cand cele folosite de grupul VW sunt depasite moral, sunt galagioase si capacitate cilindrica mare.Eu unul as fi incercat o marca de origine japoneza, nu neaparat Mazda3. In toate topurile lumii pe primele 2 locuri intalnim alternand honda si toyota.
Ovidiu67601
apropos, focus are 5 stele la testul euroncap in comparatie cu skoda si garantia de 4 ani fara limita de km
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.