Help - Search - Members - Calendar
Full Version: "plictisit"de propria masina ?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
mircea9
Voua vi se intimpla (intimplat) sa va plictisiti de o masina pe care o aveti?
Nu s-a intimplat ca la un moment dat, sa nu va mai placa ?
Nu vb. de cazurile in care sinteti "suparat"pe ea(masina) datorita unor hachite mecanicesti !
Ci pur si simplu de momentul in care din cauza unor motive f. variate sa nu va mai "atraga" (asta in conditiile in care la inceput nu a fost un compromis la alegerea masinii !)
Daca da ,ce faceti in cazul asta?
Mie ,in timp mi-au placut mult diverse modele de masini , dar acum cind ma gindesc la ele am o parere ......despre gusturile mele
Cum tb. sa alegem masinile?pt. ca peste niste ani (nu multi!) sa ne placa ??
mircea9
nu vreau o analogie cu femeile !
M i h a i
Atunci n-avem ce raspunde
Iulian8
ca sa nu te plictisesti cred ca va trebui sa ai destul bani sa iti poti lua un carrera gt3 sau ceva de genu asta, un ferrari enzo, lamborghini diablo si tot asa , in caz contrar se pare ca va trebui sa iti schimbi masina tot la un an din pacate, sau din fericire?
OMEGA
In primul rand de cand ai cumparat masina, ti-a placut, si ai simtit o "atractie" pt ea.
Iar daca pe parcursul anilor vezi masini mai frumoase si mai puternice pe strada, probabil ca iti vei dori acele masini, dar gandeste-te ca masina pe care o detii ai ingrijit-o in tot acest timp si poti fi mandru de tine

Vai ce-am scris
OMEGA
Sau daca masina e cat de cat recenta poti sa-i faci tuning
mircea9
Mmdaa.. cred ca Iulian are mare dreptate ,dar pina la urma am sa adopt varianta lansata de Omega
Voua nu vi s-a intimplat niciodata ?
E ceva" defect" cu mine?
OMEGA
OK, Mircea dar care varianta, cea cu modificarile, adica tuning, sau cea cu mandria
E o diferenta...
oana1
vreau sa imi cumpar o masina si nu stiu cum sa aleg. nu vreau o masina noua.
madalina
Oana, cred ca ar trebui sa deschizi un nou topic si sa spui detaliat ce vrei de la o masina (vechime, km, consum, putere, dotari,design etc), depinde de ceea ce te intereseazain primul rand! Depindede cati km faci lunar/anual, unde mergi mai mult! Atentie la cumparare sa nu iei tzeapa si verifica informatiile, nu accepta doar cele oferite de vanzator! Ai grija si la initiative de genul celor de pe topicul cu autohaus! Aceeasi persoana poate folosi psedonime diferite pt a te convinge sa iei o anumita masina (de la el/ea bineinteles)! Unii recunosc deschis ca vand masini, dar altii, pe care doar ii banuiesc, nu! Mai citeste si alte topicuri de pe acest forum,chiar si cele mai vechi! Uita-te si pe bursa sh si anunturile de vanzare de pe masini.ro si autovit.ro, macar sa iti faci idee de preturi!


[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-12-12 13:53 ]
mircea9
mie nu imi place sa-mi bat joc de masini.
le ingrijesc (mai putin spalatul ) ,le "rasfat"-ulei bun(sintetic) schimbat chiar mai inainte de termen ,filtre ,vizite periodice la mecanic , ....
nu imi place sa-mi" modific" masinile nici macar printr-un banal abtibild .merg pe mina fabricantului.
la mindrie ma refer Omega !
mircea9
mie nu imi place sa-mi bat joc de masini.
le ingrijesc (mai putin spalatul ) ,le "rasfat"-ulei bun(sintetic) schimbat chiar mai inainte de termen ,filtre ,vizite periodice la mecanic , ....
nu imi place sa-mi" modific" masinile nici macar printr-un banal abtibild .merg pe mina fabricantului.
la mindrie ma refer Omega !
OMEGA
Ok Mircea, tot respectul
OMEGA
Ok Mircea, tot respectul
Alexandru3
resteppa`

(mentol)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.