Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Consum mare la Fiat Panda 4x4
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
claudia66611
:wave: Salut!

Am un Fiat Panda 4x4 de 7 luni si am consatat , cu tristete , ca are un consum real mai mare, chiar mult mai mare ,decat cel trecut in cartea tehnica. Consumul meu este de 9 chiar 9,5 uneori. As vrea sa stiu : are masina mea o problema sau si voi aveti un consum mai mare?
C Z R
buna claudia ai deschis 2 topice cu acelasi subiect si cu mesaje identice!

pai depinde cum mergi cu ea, avand demarajul slab de 20 de secunde, presupun ca tu tragi mai tare , o turezi mai puternic si de aici si un consum mai mare, + iarna + ...traficul bucurestean+ ...
R.V.28389
Salut!

In vederea informatiilor pentru achizitionarea unui panda 4x4, doream sa stiu ceva impresii- nu sunt multe pe forum.
De exemplu, consumul ridicat mentionat de unii, in oras? Sau afara?Si stabilitatea la viteze medii (pana in 100-120 km/h)?
Si in plus, tinand cont si de pozitia de condus pentru o femeie, este confortabila?
Multumesc,RV
Ionut45405
Pozitia de condus e OK, poate un pic inalt scaunul pt gustul meu si 1.78m.
Consumul e normal sa fie mai mare pt ca pe langa cele ~150 kg in plus mai invarte si planetare spate+diferential+cardan chiar daca ea trage numai cu fata in conditii de aderenta buna, deci se mai duce ~1l/100km pe frecari. Daca nu ai casa de vacanta undeva unde e zapada 4 luni pe an parerea mea proprie si personala e ca nu merita pt o saptamana de chin pe an (ca pe urma mai curata astia zapada de pe strada). O tractiune fata cu gume de iarna si nu te doare capul !
Cipp
Mai bine Albea! Consumul e 8.7% in oras iar de spatiu ce sa mai vorbim... Panda 4X4 e un moft! Parerea mea!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.