Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cati motoristi suntem pe masini.ro
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini pe doua roti
Pages: 1, 2, 3
pretorian
Salut, am deschis acest topic in speranta ca voi reusi sa vad cati sunt pe acest forum care au si motoare nu numai masini si tot odata sa ne cunoastem si de ce nu poate o intalnire a celor care scriu la " masini pe doua roti" . Am sa incep eu cu prezentarile, ma chiama Cristi sunt din Bucuresti, am 32 ani si mania care o am in prezent cum ar spune unii este un kawasaki zx-6r, biggrin.gif o sa incerc sa pun si o poza.
G e o r g e
nice ride , cand se incalzeste te asteptam cu ea la intalnire .
pretorian
merci, chiar am iesit azi ca a fost frumos afara si nu am rezistat biggrin.gif
Horia49540
salut
m-as considera si eu un motorist...desi inca n-am moto personala
merg si eu pe ce mai prind de la prieteni:)
dar sper ca anul asta sa-mi iau ceva:)
pe curand :wave:
pretorian
te salut si poate ne vedem la o eventuala intalinre, asteptam si alti posesori de mobre sa scrie. beer.gif
Andrei Suzuki
Un sticker,ceva? laugh.gif
pretorian
tot mai ai mey si acum, nu ai scapat de ele? biggrin.gif
pretorian
bah, dar nu se mai baga nici unul? :evil: , vad ca la sfaturi sunteti multi care stiti sa dati :bash:
pretorian
se vede treaba ca au murit cand e vorba de prezentari band.gif :ban:
Gabi66834
...de s-ar incalzi odata afara ca nu mai pot si-mi rod moliile costumu'...

Kawa zzr 1200
serban39961
Sher, 26 ani din Alexandria.
Motor kawa zx6r ninja.
biggrin.gif
pretorian
aa, noutati, bravo baieti biggrin.gif pana acum suntem verzi toti beer.gif
Catalin68553
Prezent! Cu mine calare nu gasesc nici o poza tongue.gif Va bagati pe 1 mai la mare? biggrin.gif p.s: salut sher! biggrin.gif
pretorian
Salut Serban, pe tine cred ca te stiu dupa alte forumuri cu moto, pana la urma stai in Alexandria sau in Bucuresti? ca desi trec destul de des prin Alx. nu am vazut si auzit despre un asa motor pe acolo. biggrin.gif blush.gif
pretorian
Cataline daca nu ai poze macar spunene ce motor ai, cat despre mare daca vii la intruniri la arc o sa aflii acolo cine si cati or sa mearga beer.gif
serban39961
Salutare Cata si Cristi.
Da, stau in Alexandria si vara trecuta m-am tot plimbat :romania:
pretorian
pai acum daca a venit caldurica poate dai o fuga pe la capitala sa ii cunosti si pe ceilalti beer.gif
pretorian
Mda, se pare ca suntem doar 5 blush.gif sau numai atatia s-au prezentat, urez bafta si drum uscat celor care au scris aici si nu numai............... beer.gif
alex64783
na ca mai e inca unul ... :wave: Alex din bucuresti. Motor Honda VFR 750. din pacate nu am o fotografie dar facem rost
pretorian
asteptam sa pui o poza :wave:
george71484
salut! Sunt Andrei. bicycle.gif
pretorian
sal. Andrei, esti mobrist sau doar te-ai bagat in seama asa ?
Dancu76055
hai sal! ne mai facem si noi loc prin traficul asta!!! bicycle.gif
Deocamdata doar o poza cu moto ca doar atit am acum!!!!
pretorian
cred ca ai uitat-o si pe aia :yup:
Armadyllo
Hai sa ma bag si eu in seama,fost mobrist,bucuros tare de romaneasca asta (am avut parte de multe senzatii placute),si speram in scurt timp...viitor Fazer-ist.Nu mai am rabdare...in septembrie am dezlegare la putere,pana atunci :kit de limitare la 34 CP.Asa e legea p'aci.Dar si asa..vara asta,cred ca incalzesc un motor de Yamaha.Domne'ajuta.... biggrin.gif
pretorian
QUOTE(Armadyllo)
Hai sa ma bag si eu in seama,fost mobrist,bucuros tare de romaneasca asta (am avut parte de multe senzatii placute),si speram in scurt timp...viitor Fazer-ist.Nu mai am rabdare...in septembrie am dezlegare la putere,pana atunci :kit de limitare la 34 CP.Asa e legea p'aci.Dar si asa..vara asta,cred ca incalzesc un motor de Yamaha.Domne'ajuta.... biggrin.gif

o poza ceva c ce ai acum?
Armadyllo
Pretorian...daca te uiti la rubrica "Totul despre masina mea"...o sa gasesti o masina...Micra.Deocamdata aici nu am motor,am avut in tara,acu cativa ani Mobra biggrin.gif .Daca tot vreti poza,o sa pun o poza cam cu viitoarea Fazer,numai ca asta este de 1000 Cmc,iar a mea o sa fie de 600,deocamdata
Armadyllo
Asta e de 600,culoarea o sa fie identica
pretorian
sa o stapanesti sanatos.............cand o vei avea biggrin.gif
pretorian
QUOTE(Armadyllo)
Asta e de 600,culoarea o sa fie identica


:wave: sa nu uiti sa pui poza cu cea reala, pana atunci uite o poza cu cele 2 frumuseti ninja este ex. gsxr este actual biggrin.gif
pretorian
inca una
Corhana77862
Prezent! Sper ca nu se supara nieni daca pun si o comunista aici! :angel:
pretorian
nu se supara nimeni, as vrea sa cred ca nu se fac discriminari macar pe topicul asta, sa o stapanesti sanatos beer.gif
Armadyllo
Corhana de cat e motorul??vad un 350 cred...sa-ti fie de bine...sanatoase motoare...si-au dovedit fiabilitatea

Pretorian am observat ca pe forum-ul asta nu prea sunt probleme cu :"a mea e mai noua si mai tare".(vb in general de masini...ca motoristi sunt putini)..nu vb de alte forum-uri...e cam jale p'acolo.Aici se vrea ca lumea sa fie mai civilizata...si daca nu este macar sa incerce. blush.gif

Asa ca oricare motociclist civilizat e oricand bine primit. Vb de parca as fi admin-ul site-ului biggrin.gif
Corhana77862
E de 350 in 2 pistoane.

Asta imi place si mie, ca motociclistii is mai uniti si mai civilizati! Un exemplu: Pe forumul Lada, ne-au sarit adminii in cap ca de ce mergem ce Lada si nu ne luam altceva..........ca suntem greu de inteles de ce preferem Lada!
pretorian
QUOTE(Armadyllo)
Vb de parca as fi admin-ul site-ului biggrin.gif


cel putin biggrin.gif
pretorian
destul de putini motoristi pe sie-ul asta si se vede treaba ca si fara imaginatie blush.gif
Armadyllo
...mai...mai...se duce Fazer-ul meu de rapa....lucrurile s-au cam intors la 180 degrees. Dupa indelungi inspectii in toate clasele de moto...si cautand comfort....am ajuns la Trail...si ca sa specific Transalp650. Motorul are descuento pana pe 31 august asa ca incerc cat pot sa mi-l atribui pana atunci, ca sa nu pierd vreo 1000 de eurasi...din oferta asta.Asa ca...."hai cu motoru' ala":)) :boxing:
vio77749
pretorian>> putini + 1... smile.gif..ma dau din cand in cand cu un cz mx 125 ..
pretorian
QUOTE(vio77749)
pretorian>> putini + 1... smile.gif..ma dau din cand in cand cu un cz mx 125 ..

welcome beer.gif
Armadyllo
...am ajuns si la momentul adevarului...am zis Transalp sa fie, Si pe deasupra si albastra. Am dat comanda...si se zice ca saptamana viitoare ajunge, daca totul merge struna...in scurt timp....inca un mobrist pe drumuri biggrin.gif
Armadyllo
...si inca una... biggrin.gif
Armadyllo
...Asta-i cea reala :boxing: ..astazi am luat-o...si astazi "am luat-o"... blush.gif m-a dat de pamant un pic--sa-mi fie invatatura de mnte
HalbaSus
Pai vezi... daca tot vrei sa mergi in teren cu mana pe ghidon si fundul pe sa... nu mai bine un ATV ? macar ala are 4 roti tongue.gif
Armadyllo
Lasa Halba....ca m-am prins ce vrea motoreta asta....este ca o femeie...destul de pretentioasa, care stie ce vrea....poate sa iti ofere multe, dar nu trebuie sa abuzezi de ea. Asta seara....am iesit la a doua tura...am privit-o asa indelung...am intrebat-o daca mai este suparata pe mine, si a zis ca i-a trecut. biggrin.gif ...De acum ma port frumos cu ea, m-a dus linistit...comfortabil, "ca la carte" arigato.gif eu zic ca o sa ne intelegem

Bafta...si asfalt uscat :boxing:
pretorian
welcome printre cei pe
' 2 roti'
si binenteles traditionalul
asfalt uscat

p.s. sa o stapanesti sanatos fara alte incidente ca cel de care ai povestit
Armadyllo
hai ca mai pun poze....dar putine...ca atatea am facut...ca mi-era naspa sa ma dau jos (atunci cand ma simteam mai bine)...si sa fac poze, asa ca tre sa ma scuzati acum la inceput....pana ma astampar... biggrin.gif
Armadyllo
alta....zilele astea...pe la un gratar :boxing:
guerilla
casca e buna, dar costumu de protectie era pus pe gratar? :angel:
Armadyllo
Nu Guerilla...luni am luat jumate de costum...incet incet...urmand sa-l iau pe tot. Oricum se cunoaste diferenta...cand ai costum...ma refer la aer...cel putin deocamdata am geaca biggrin.gif , zic merçi ca nu merg in pantaloni scurti si slapi biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.