Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cam cat merita un A4 ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi
Axinte66692
Cam cat merita un A4 de 2 ani 1,9 TDI adus din Germania ?
G e o r g e
depinde de dotari km ...
robert
Daca e din 2003, intre 12.500 si 16.000 euro, in functie de km, dotari, starea masinii, revopsita sau nu,cutia de viteze,etc.Sunt foarte multe lucruri care influenteaza pretul.Avant sunt mai ieftine.A4 are standard multe dotari, ca dubluclimatronic,geamuri fata el.,oglinzi el.,ESP,cass, etc.Fara mai multe date nu putem sa ne dam cu parerea mai exact referitor la pret.
Mircea38023
In aceasta ordine de idei...am gasit un A4 care mi-ar cam placea sa-l iau.

E un 1.8T 150CP quattro, piele , scaune electrice incalzite, ESP, mahon, BOSE, navigatie, cruise control....ma rog, din cate zice omul are tot ce se putea pune pe ea in 2001 in afara de xenon si senzori de parcare....

e din 2001 si are 70.000 km...omul vrea 14.000 pe ea...
Ce ziceti de pret?


Edit: A...si sa nu uit...pe om il cunosc relativ bine...e si un fel de ruda prin alianta ..masina e cumparata de el de noua, din reprezentanta iar majoritatea km facuti cu ea sunt in afara tarii....

Later edit: O rugaminte e, daca stiti ceva date despre motorul asta, va rog sa-mi dati si mie.....nu am gasit nicaieri decat pentru varianta de 163Cp care o ofera audi pe modelele noi.
robert
In primul rand sper ca e vorba de modelul nou, dat fiind ca e din 2001...dar la pretul asta nu poate sa fie decat asa.Pretul e ok, daca masina e chiar buna.Versiunea pe benzina are un pret mai mic decat diesel, si se vinde mult mai greu.Dar pentru ca masina este de la cineva cunoscut, are service la reprezentanta,este quattro,plus multe optiuni, merita cumva.Si daca tii neaparat sa iei benzina. Recomand TDI 130cp, am avut si stiu cum merge.Masina asta de care spui nu este insa o mare afacere dpdv al pretului, asta e clar.Are de acuma 5 ani, si repet, se vinde foarte greu la sh pe benzina.O sa se devalorizeze repede in urmatorii ani(vezi modelul precedent, care din 2000-2001 face cam 11.000 maxim 12.000).Motorul de 150cp turbo, cu 5 valve/cilindru si-a cam demonstrat pana acuma cam tot ce avea bun.Personal n-am auzit probleme, in afara unui consum putin cam mare mai ales pe quattro.Combinatia 1.8T Quattro e o chestie misto.
Mircea38023
Multumesc pentru raspunsuri.

Era...mai mult o idee...oricum am aflat astazi ca a picat.
E vorba de a-i satisface o placere sotiei...care e moarta dupa audi si nu o nevoie neaparata de a o lua acum, mai ales ca am un Nissan Primera 1.9dCI (imi voi updata si semnatura cu ocazia asta blush.gif ) care are 6 luni....

Nu zic ca se compara cu Audi...dar...daca tot era sa fie....de ce nu?
In situatia asta, astept sa termin leasingul la nissan si o sa-mi iau un A4 (sau...de ce nu ...un A6...) nou...si-atunci vad...probabil merg tot pe diesel...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.