Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Priectul GERULA
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Atar
Stie cineva ceva despre proiectul Gerula?
Am incercat sa iau legatura cu cei de la AVI dar nu mi-au raspus.
Am inteles ca iei se ocupa de proiect.
G e o r g e
din pacate se pare ca nu are sanse de izbanda sad.gif
Atar
Daca intri la www.AVI.ro ai sa o gasesti acolo dar aia sunt foarte ermetici
Nu mi-au raspuns la nici un mesaj.
Este la capitolul Produse.
Cred ca am sa-i sun totusi, desi nu vroiam.
M-am mai conversat cu iei la tel. acum 4 ani pt. o piscina si mi-au lasat o impresie f. proasta de neprofesionisti(n-am luat piscina de la ei).
Poate acum s-au mai schimbat treburile pe la ei.
stefan44002
In 2002 am citit despre acesta proiect. Se pare ca in Ro exista oameni capabili sa faca un astfel de proiect . Problema este ca nu exista nimeni care sa-i sustina.
Ganditi-va la un ARO Gerula cu 5 usi. cu motor diesel ( puteau fi luate), cu AC, servo, geamuri el, samd. Daca ar fi ajuns la un pret de 12-15.000 euro cu toate taxele, credeti ca n-ar fi avut succes?.
Statul roman ce a facut: a dat ARO pe mana unui tepar >>faliment.
Daca investea putin (exista fonduri de la UE), ar fi scos un model nou.Piata pentru SUV si offroad in Ro cred ca este destul de mare.Tot statul ar fi cumparat asa ceva pentru diverse institutii.
Abia dupa acest proces de dezvoltare ar fi putut sa vanda ARO, dar la un pret mult mai bun.
Dar ce sa-i faci, asta e Romania.
HalbaSus
http://www.noboundaries4x4.com/cross_lander.html

se pare ca nu e chiar faliment... inca...
stefan44002
Teoretic nu e in faliment, intr-adevar.Dar nici mult nu mai e.Cred ca o solutie ar fi sa o recupereze de la Perez . Apoi, daca nu vor sa bage bani in ARO, SA O VANDA BINE.
mihai58026
una peste alta, bietul GERULA tot fara motor si fara viitor a ramas, exact asa cum il stiam din 2002... o perioada am sperat intr-o revitalizare miraculoasa a lui cand am auzit pe cineva spunand ca din lipsa de fonduri vor ceda proiectul catre Dacia.
pacat, promitea!!
V l a d
din pacate la aro s-au mai nascut proiecte interesante ca noul IMS dar au murit atat de repede incat nimeni nu a apucat sa le observe. Problema e ca nimeni nu da doi bani pe fabrica asta desi parerea mea e ca are potential mare.
stefan44002
Sunt de acord cu Vlad, are potential mare, inca. Prototipul ala de M461 reloaded e super misto.
Atar
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.