Help - Search - Members - Calendar
Full Version: intretinere Mazda 3
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mazda
MadMax
Vreau sa-mi cumpar o masina noua si mazda 3 sedan era una din favoritele mele dar am auzit ca intretinerea e ff. scumpa. Cam cat ajunge intretinerea ei?
dutu65393
Vreau sa-mi cumpar o masina noua si mazda 3 sedan era una din favoritele mele dar am auzit ca intretinerea e ff. scumpa. Cam cat ajunge intretinerea ei?

Salut !!!!

In ceea ce priveste costurile de intretinere a unei Mazda 3 (ma refer strict la reviziile obligatori) iti pot spune ca pana la 90 000 Km inclusiv te costa 873 eur + TVA.

Asta in cazul dealer-ului pe care il reprezint si care are service propriu Mazda.
madalina
daca mergi la Romcar te costa aproape dublu..
dutu65393
Se poate dar nu ma pot pronunta in numele celor de acolo, noi avem service la INSCUT, de fapt s-a mai discutat pe forum dar nu si de pret
danmatyas
pe alt topic ai zis 1200 euro plus tva.acum e 800 si ceva? care e cel real? sau nu am observat eu bine?
CRG
cred ca acolo se referea la mazda 6, referindu-se la Cosmin si masina aferenta.. :angel:
dutu65393
QUOTE(dan florin57283)
pe alt topic ai zis 1200 euro plus tva.acum e 800 si ceva? care e cel real? sau nu am observat eu bine?


Pai fi mai atent :

Mazda 6 CD = 1200 + TVA
Mazda 3 1.6i = 873 + TVA
Andrei-106
QUOTE(dutu65393)
In ceea ce priveste costurile de intretinere a unei Mazda 3 (ma refer strict la reviziile obligatori) iti pot spune ca pana la 90 000 Km inclusiv te costa 873 eur + TVA.

Asta in cazul dealer-ului pe care il reprezint si care are service propriu Mazda.


La Diesel cu cat s-ar ridica costurile pena la 90.000 km ????
Si la ce dealer lucrezi ??? :angel:
madalina
Automaz, asa cum a recunoscut in multe posturi. biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.