Help - Search - Members - Calendar
Full Version: audi sau Vw?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
nelu65457
M-ar interesa o maina noua. Ce ati alege in locul meu,Audi allroad 2,7tdi tiptronic sau VW tuareg r5 tdi?
Skywalker
Audi A6 Allroad sau daca ai bani mai asteapta pentru Q7
G e o r g e
de ce neaparat diesel ?
nelu65457
Conduc de 9 ani un ford diesel si sant super multumit.
G e o r g e
si eu sunt multumit de o benzinara .

dieselul si km putini pe an ... hmmm ... moft ? ca asa zice lumea ? ca daca iei benzina n-ai avut bani de diesel blink.gif ? :|
Lord
desi touaregul este o masina de teren care imi place pot sa zic ca as alege allroad oricand smile.gif

de ce diesel ? poate pentru ca pur si simplu vrea torque tongue.gif
iar consumul conteaza daca tine masina mai mult de 40-50 mii km. (nu conteaza numarul de ani)

daca nu vrei sa astepti Q7 well atunci go for allroad smile.gif
HalbaSus
Q7 costa... ENORM...
dintre touareg si audi allroad... as alege un A6 quattro biggrin.gif...
danmatyas
daca vrei off road adevarat, touareg..allroad nu e un off-road adevarat.ca conceptie e mai nou touareg.
Mihai63349
Touareg-ul cu R5 este mai ... placid pe sosea. Este o alegere buna, daca te intereseaza off-road. Allroad cu 2,7 TDI este mult mai rapid pe sosea, in schimb, vei utiliza tractiunea integrala mai mult pt. a nu ramane in zapada.
Andrei55037
Allroud-ul este mult prea scump pt ce ofera. In urma cu 2-3 ani era la moda la fel ca si XC70-ul. Acum cand exista si Touareg sau XC90 nu mai sunt asa cautate. La VW mai bine te uiti la V6 TDI(220CP) care este cu adevarat f capabil atat off-roud cat si on-roud si care este oricum mai ieftin decat Audi. Oricum Allroud-ul este 2.5 TDI(180CP), 2.7t(250CP) sau 4.2i(aprox. 300CP) si nu 2.7 TDI.
DORU
Luand in considerare costurile de intretinere si discutiile de pe forumurile de profil, as opta pt Allroad 2.5 TDI 180. Imbina mai bine varianta de strada cu cea offroad, prin insusi target-ul masinii in sine.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.