Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Montarea detectorului de radar
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
dorin1
Salut,
am un BMW 524 td din 91 si mi-am achizitionat un detector de radar Cobra . din experienta voastra unde credeti ca ar trebui montat in asa fel incat sa nu am probleme cu Garcienii. am auzit de variante gen in spoilerul din fata, in masca la radiator etc....
M i h a i
Daca e detector si nu antiradar nu ai probleme cu garcienii. Am vazut eu ieri la AutoRun pe Tele7. Oricum nu sunt detectabile asa ca garcea nu stie ca ai. Cat priveste montatul depine ce fel de model ai. Si te-as ruga cu ocazia asta sa-mi zic si mie ce model e si cat costa....si daca e bun in cazul in care apuci sa-l folosesc.
apropos, super masina BMW 524. Am mers si eu cu unu din 90 si am fost incantat. 200km/h pe Buc-Pitesti. Iar in 3000 de ture lua 8l/100. Cei drept cam avea probleme din cauza motorinei si se mai deregla. Aia de la Petrom parea a fi cea mai buna
Sa-l stapanesti sanatos.
dorin1
Am un COBRA ESD 6750 si la-m cumparat de la un tip din deva care aduce din state. stie sase benzi X, K, Ka, Laser, VG2, safety alert
Pretul a fost de 150$ si pana acum mi-am scos banii pe el cu amenzile pe care le-am evitat. Problema mea e simpla ca nu vreau sa merg cu el la vedere pe bord . Teoretic el nu poate fi detectat de politie . oricum are si VG2 si asta ar trebui sa-mi spuna daca politaii au scule de detectat detectoru, dar pot sa trec printrun loc unde e vreunu mai zelos in drum fara radar si ma opreste ca-l vede pe bord. Era sa o patesc intr-o zi. de asta vreau sa vad unde se poate monta cat mai discret si sa-i ramana liber in fata lui . L-am avut in grila la radiator dar era bruiat de tot tablaraiu de pe langa el.
Ady1
Pune-l intre tetiera si spatarul scaunului.
Manuela
eu am un Whistler, mi l-am luat acu vreo 2 luni, e super, detecteaza de la 1,5 km. Mi-am scos banii care oricum i-as fi dat pe amenzi. Eu il tin pe bord, pt ca dintre scaune nu prea detecteaza. La drum lung, in afara orasului, ai timp sa-l iei de pe bord. E scula de scula. Am dat pe el 5, 5 mil
Iulian8
am de vreo 6 luni un detector cobra cred ca 6050 si mi-am scos banii inzecit. e un model de 89$ si merita deplin. ''vede'' radaru cu vreo 1 km inainte iar pt oras are un filtru de bruiatii.
eu il tin intre tetiera si spatarul scaunului din dreapta ca acolo nu il pot vedea baietii daca opresc langa tine la semafor. pe bord e mai usor de oservat.
Alexandru
QUOTE(dorin1)
Salut,
<BR>am un BMW 524 td din 91 si mi-am achizitionat un detector de radar Cobra . din experienta voastra unde credeti ca ar trebui montat in asa fel incat sa nu am probleme cu Garcienii. am auzit de variante gen in spoilerul din fata, in masca la radiator etc....
<BR>


Adevarul este ca sunt detectabile, dar sunt perfect legale, nu trebuie sa te temi. Eu il tin la baza parbrizului. Apropos de4 faptul ca sunt detectabile...orice detector de radar are si o slaba radiatie parazita...daca trec pe langa o alta masina ccare are si ea detector, al meu il simte imediat, dar numai pentru foarte putin timp si numai de la cativa metri
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.