Help - Search - Members - Calendar
Full Version: tuning pt Astra 1.7 dti
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
florin64330
A facut cineva tuning la motorul de 1.7 dti pe Astra ? Daca a facut cineva, poate sa-mi rasp cineva cum se "simte" masina, si daca are efecte secundare tuning-ul, va multumesc !
Valeriu Razvan61497
salut

Posed un opel astra cu motor de isuzu si auzisem pe ineva pe aici pe forum care facuse un tunning de chip am incercat sa il contactez dar nu mia raspuns blush.gif asa ca mai bine mai cauti prin paginile astea mai amanuntit ca ai sa gasesti cate ceva.

Cu parere de rau ca nu te-am putut ajuta mai mult
Dragos45550
eu mi am facut..cauta si tu pe la tuning;este super bine;masina merge dupa mine mai bine ca inainte din multe puncte de vedere, nu doar ca "fuge" mai tare ;iar consumul la mine este acelasi , recunosc ca merg cu mila in ceea ce priveste regimul de turatii;la inceput cand am facut ceva teste, si o tineam numai intre 2500 si 3500 la schimbul de turatii , mi a consumat cam 8 jumate-9...asta pe acei 50 de km 100 de km de forja nebuna smile.gif
consumul la mine este acelasi ca inainte in conditii normale de utilizare;
am ajuns la 95 cp,nu am verificat, asa mi s a spus;si chiar se simt;si la demaraj, si la turatii joase , si la viteze mari..la tot
dorin66630
daca t referi la chiptunning eu stiu k merge dar cel mai bine ar fi sa iti faci si din cate stiu eu la aspard sau nu stiu cum ii zice aia cu chiptunning daca nu iti place poti sa il dai jos si iti da bani napoi...merita incercat zic eu..si eu o sa fac asta si t anunt:)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.