Help - Search - Members - Calendar
Full Version: am nevoie de ajutor!!!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
csabi65985
[color=red][/color] buna baieti e pentru prima data cand folosesc acest forum si am mare nevoie de ajutorul vostru. am un golf 4 an fabricatie 2001 cu motor 1.9 tdi de 90 de cai si am o problema foarte grava. merg cu masina pina la 130 km/h iar cind ajung la aceasta viteza ami decupleaza turbo si in acel moment nu ma-i trage masina si nici nu merge mai viteza nu pot sa-mi dau seama de ce. am fost la tester dar nu la vw si au zis ca ie debitmetrul de aer. am mers si l-am schimbat dar tot aceeiasi figura. nu stiu ce sa fac astept sfaturile voastre :wave:
Paul46623
E posibil sa fie o problema la ungerea turbinei (ungerea este insuficienta dintr-un motiv sau altul, turbina se supraincinge si computerul o decupleaza automat sa nu crape). Erm... tu la ce turatii schimbi in mod normal ? Si la ce turatie lasi motorul in regim de mers normal ?
asarban
Ia arunca tu o geana pe forumul de vw si cauta la TDI forum topicurile legate de limp mode
Una peste alta fie e turbina, fie e vreun furtun, fie capsula de vacuum, fie valva N15 daca nu ma insel...
Oricum..vezi acolo
csabi65985
nu stiu unde sa caut pe forum raspunsuri in legatura cu limp mode adica tot ce tine de turbo. daca stie cine -va ceva astept sa-mi raspunda. mersi
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.