Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Germania vs Olanda
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Bogdan65877
Unde ma sfatuiti sa ma duc pentru achizitionarea unui Opel astra caravan?
Am auzit ca in Olanda sunt mai bune,dar si mai scumpe.
Pripas44427
Cine te-a informat referitor la Olanda a vrut sa-ti faca un "bine"

Logic..Opel Astra este produs in Germania deci acolo vei gasi cele mai multe oferte si preturi diferite in functie de dotari / km/ an fabricatie.

In Olanda vei gasi 90% din masini ca fiind aduse de prin Spania, Italia , Franta pentru revanzare / export intr-o stare "cosmetica" excelenta iar tehnica deplorabila din pacate.

Iti recomand sa apelezi la serviciile unei firme specializate in importul second hand de exemplu SC Axel Grup SRL.

Masinile aduse din Olanda sunt cele mai ieftine dar si cele mai prost intretinute tehnic.
Andrei59324
Iti recomand Germania.Nemtii isi ingrijesc f bine masinile....respecta reviziile.Si drumurile sunt mai bune in Germania.Olandezii nu prea au grija de masini....merg cu ele pana cad...si dupa aia le vand.Daca vrei sa-ti iei o masina buna du-te in Germania!!Samsarii astia de la noi aduc masini din Olanda pt ca sunt mai ieftine....le pun la punct la noi si dupa aia le vand.
DORU
Germania...insa NU CARAVAN !!!

p.s. vezi topicul "Nedumerire - Opel Astra caravan"
Bogdan65877
Am nevoie de caravan,deoarece mai car una-alta.
ovidiu66557
am adus o astra caravan 2.0 dth din olanda,e perfecta,km putini.f.ingrijita.poti sa-ti iei din olanda fara nici o grija.cei care spun ca-s naspa,vorbesc din auzite sa se bage-n seama
Bogdan65877
Si ce bani ai dat pe ea?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.