Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Opel Corsa 1.2 Consum
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Eduard46373
Salutare!
Am luat si eu de curand un Cosa de 1,2 in 4 usi adus din germania.fabr 2004.Dar cat trebuie sa consume in oras ca m-a spart?Imi ia 10-11% pe frigul asta,in Bucuresti!
danmatyas
cred ca ar trebui sa ia cam 8 la suta dar pe frigu`asta...si bucurestiu` e foarte aglomerat, asa ca nu are de ce sa te sperie smile.gif 11 litri e exagerat dar un 10 nu e chiar asa de mult.
Eduard46373
Am fost cu ea la un service cand amlut-o si a zis ca e super OK masina,da ma gandesc sa ma duc si Opel sa o verifice,ma gandeam sa nu fie vreun injector bulit!
stefan44002
E OK, eu la un Corsa 1,0 am scos iarna 9-10%.Circulatia in Bucuresti este infernala, asa ca nu poate fi respectata valoarea de consum data in carte.
G e o r g e
e ok consumul ala .
florin55503
pai la aglomeratia care era in buc si la frigul care a fost nu e exagerat. eu de ex cu pejoul am scos 10%. am facut de la piata alba iulia pana la unirii fix 55 de min ieri. ( pt cei care nu sunt din buc noaptea drumul asta il parcurgi in max 10 min noaptea
Dragos64713
Consumul e normal pt B. in conditii de iarna.Eu am avut un Citroen C2 1.1i si lua cam 10.
Dragos64713
Consumul e normal pt B. in conditii de iarna.Eu am avut un Citroen C2 1.1i si lua cam 10.
Sebastian39516
Nu stiu, cred ca e normal insa depinde si cum mergi cu ea. Eu nu am scos mai mult de 8% insa nici nu am depasit 3000 rot/min. Cand schimbi vitezele pe la 4500 e normal sa te gandesti ca e un consum mare pt un motor asa mic...
Eduard46373
Prietena mea merge cat se poate de normal schimba la 2500-3000 si de asta ne miram si noi,atunci .....un Logan consuma la fel si Cielo,deci la ce folos de masina 2004,euro 4 si de 7500 Eur seccondhand.O sa fac o vizita laun service Opel sa o verificam,cand am luat-o a fost verificata si e totul oK,dar cine stie....
florin55503
cat un logan sau un cielo? stii cat consuma un logan pe frigul asta? consum mediu noaptea cand nu erau masini pe strada (aproape extra urban) 10.8 %. vazut cu okii mei. ziua in aglomeratia aia infernala tu chiar crezi ca o sa consume la fel. pe de alta parte depinde si de stilul de condus
Eduard46373
Cielo,condus de aceeasi persoana ii lua 10-12 in oras,acum Corsa ia 9-10.5 mi se pare o diferenta prea mica pt 4000 eur lua-ti de la banca cu dobanda.Stiu,diesel,dar ma crezi ca pe aici cu 7400 in buzunar nu am gasit ceav mai nou de 2002 bun,numai jafuri,cred ca vazut 100 de masini,am fost cu 10-15 la service,toate bune si cand le puneai la mecanic...praf.Cred ca o varianta mai bun aera un matiz .Astept primavara si cred ca vedeti cu ea intarg sau o gasit pe acest site .
G e o r g e
daca vrei sa scoti diferenta de masina doar din consum te-ai orientat gresit ! uiita-te la confort , siguranta, tinuta de drum , pozitia la volan samd smile.gif
Eduard46373
E simplu,noi cautam ceva mai nou dar si care sa consume mai putin,sti tu ,romanul tot la buzunar se uiat zi de zi,cat despre siguranta si confort......ti-am zis acum ne gandim la Tico sau Matiz.95% din drumurila face in Bucuresti deci este pe primul loc in top consumul,restul este negociabil.
G e o r g e
siguranta nu este niciodata negociabila .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.