Help - Search - Members - Calendar
Full Version: leasing
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
ionut5
care este , dupa parerea voastra cea mai rentabila oferta de leasing?
madalina
Depinde foarte multdesuma totale, de avans, de perioadape care vrei sa faci leasingul si de actele pe care ti le cer! Cand am luat o masina in leasing am gasit o oferta mai avantajoasa (era o oferta cu 5-10% mai mica decat cea prin care am luat), dar ne cereau atatea acte, incat ar fi trebuit sa alergam zilnic cel putin o luna pentru a le avea, mai ales un nu-stiu-ce-fel decertificatcu valabilitatedeo luna pe care tocmai il scosesem si cu relatii d-abia l-am obtinut in 2 saptamani. asa ca am preferat a doua oferta (de la Car Leasing, preluata de BCR Leasing din cate stiu) si am avut aprobarea in 30 de minute si masina in 3 zile de la plata avansului.
Trebuie sa ai datele concrete pentru a face un calcul!
M i h a i
Recomand MOTORACTIVE Leasing. Minim de acte.
Valentin8
Fratilor, eu va recomand cu incredere firma Sebastian, daca vreti masina repede si cu acte putine.
ionut5
mihai , ai lucrat cu Motoractive sau de unde o stii?
M i h a i
yeap! iau un hyundai de la ei
marco
de ce va chinuiti cu leasing-ul? astia la leasing te taxeaza cit vor ei. parerea mea este ca celmai bine sa iei imprumut de la o banca. la aia stii exact cit este rata.
ionut5
mihai
poti sa le ceri comision
iau si eu unul de la ei
cred ca intradevar este cea mai buna oferta de pe piata si pot spune ca am cautat mult
zi-mi cum mai evoluezi , ai luat masina?
din care model iei?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.