Help - Search - Members - Calendar
Full Version: pareri pro si contra FIAT ALBEA 1.2 HL
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
alex19
propun acest subiect pt . ca ma gandesc tot mai mult sa-mi achizitionez acest model.am mers la un drive test si am ramas placut surprins:spatiu enorm,acceleratie electronica(cam ciudata la inceput) tinuta buna de drum ...yo zic ca e bine adaptata pt romania plus ca nu costa f mult mai ales cu reducerea de acum.daca aveti orice model fiat astept parerile voastre...
valentin5
este o masina pt estul europei sia altii ca noi, facuta cred prin turcia, in italia nu exista modelul asta.
cred ca este o masina OK pt. Romania.
despre ce reduceri este vorba?
alex18
are o reducere de 1010 euro din pretul cip adica ajunge la cca 8270 sau cam asa ceva dar mi se pare full la capitolul dotari. adica nu se compara cu ceva din germania dar aici ma refer numai la calitatea PUTIN mai slaba a interiorului . daca esti sofer finut le observi dar dc esti un cetatean roman cu ceva bani si realizezi ca orice masina din afara e mult mai buna decat o dacie nu dai atentie acestui detaliu
Claudiu4
Vorbesti de pret CIP sau DDP , cu toate taxele? Are in dotare AC, ABS, Air-bag-uri ? Unde ai vazut oferta asta ?
Claudiu4
Am sunat acum la reprezentanta si am cerut pretul la ALBEA cu motor 1,2 80 CP, AC, ABS, AIRBAG-uri. Pretul este de 11.275 Euro DDP, in care e inclusa si reducerea. E o diferenta fata de Clio care acum este in jur de 9.500 DDP, full option. Partea proasta la Clio este ca are spatiu cam mic pe bancheta din spate. Apropos, ce parere aveti de Clio Symbol? Merita cumparata?
Laurentiu_007
Albea are consumul, performantele si dotarea standard sunt mai slabe decat la Clio Symbol.Si daca nu ma insel si pretul lui Albea e mai mare.
G e o r g e
merita la o diferenta de 2 000 euro merita clio ... ce reparatii sa faci tu ca sa fie 22% din valoarea masinii?
Iulian8
zilele trecute am vandut un VW Bora tdi din 2001 , climatronic , abs, asr, si multe alte chestii, cu 11500, cred ca nu se compara cu albeea aia fie ea si 1,2 sau cat ai zis ca e ...
mai gandeste-te. ai si alte optiunii.
dragos10
si cate sute de mii de km avea bora?
Iulian8
59000 km, vreo problema?
ionut5
ia in calcul si arianta hyundai accent in leasing , in decembrie este 6900 euro dotare competa , pret cip motor 1500 cmc
dragos10
59000 km pe bord si in realitate 200.000.nu exista bora second la banii pe care i-ai spus cu 59.000km.exista bora cu 11000 eur cu 59.000 km pe bord si 200.000 km reali.
Iulian8
bine mai dragos daca asa zici tu....atunci minte si cartea de service? dar oare si computerul central pe care l-am verificat la posrche romania??? ma duc sa le fac o reclamatie , ca tu ai zis ca musai sa aibe 200mii km.
apropo, cate masini aduci pe an din germania?
dragos10
Iulian o carte de service iti pot da si eu contra cost.carte de service din germania sau din romania.daca vrei iti pot face rost si de testul DEKRA care si asta poate fi manarit.ce sa mai vorbesc despre tuv.compuetrul de bord nu tine minte km daca ii sterg softul si il instalez din nou.gandestete la un calculator caruia ii sterg windowsul dupa care il instalez din nou.mai tine minte ceva?sa fim serisi.lucrez in domeniul soft de 7 ani si cred ca stiu ce e ala un soft.''cate masini aduc pe an '' nu cred ca are importanta.am un var in germania stabilit acolo si stiu foarte bine cum functioneaza piata second.
Iulian8
ok, fa-mi rost te rog de o carte de service , sa zicem de BMW seria 5 din 2001...dar nu din aia facuta pe PC la imprimanta ca aia stiu sa o fac si io si se vede de la o posta despre ce e vb.....una originala .
despre testul dekra nu-i nima curios pe aci...
iar despre faptul ca ai un var acolo si sti cum mere treaba cu masinile te cred, ca toti ne pricepem la fotbal politica si masini...
dragos10
ok iulian de unde vrei sa fie cartea de service din romania sau din germania?spune-mi si mie te rog cum faci tu de vinzi masini mai ieftine ca cele din germania?de unde le procuri?daca le iei de la un autohaus din germania sigur este o masina lovita pe care handleru a luat-o de la un particular pe nimic,a reparat-o el si apoi o vinde la un pret bun pentru el.sau este vorba de o masina cu foarte multi km la bord careia i se da kilometrajul inapoi foarte simplu.cat despre cartea de service ti-am spus cum este.o poate elibera oricine.daca tu vii in romania cu un bora adus de afara si imi arati o carte de service de la un delaer german pentru mine nu este nimic relevant.orice service din germania dealer sau nu stiind ca masina este pentru export iti poate da o carte de service facuta ad-hoc pentru ca nu risca nimic.iar fraierul din romania crede ca a facut o afacere.iar in romania sunt multi fraieri.ca sa fiu sim mai clar rice service din romania iti poate elibera (contra cost binenteles) o carte de service.fraierul de roman nu stie ca acel service nu este de fapt dealer adevarat si nici nu mai cerceteaza.Pe de alta parte daca treaba cu cartile de serevice e pe bune de ce ai nevoie de una petru un bmw?ca sa o prezinti unui potential cumparator evident.q.e.d.
Roberto
Fiat Albea e incapatoare, e italiana,e Fiat.................
Dar arata k PORCU'
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.