Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Choper
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini pe doua roti
Penca
Salut, sunt incepator in byke. Mi-as dori achizitionarea unui choper in primavara asta, ceva peste 37 CP. Ce imi recomandati la inceput ? Honda Steed, Suzuki ?
pretorian
salut, cu toata caldura iti recomand sa inerci pe alt forum de specialitate, daca nu stii nici unu da-mi un pm si iti spun eu cateva. beer.gif
alex64823
suzuki marauder de 250cc e super buna pentru incepatori (dar cred ca are un pic sub 37 cai). am mers pe ea si e chiar o placere sa o conduci.
Ionut61778
eu am inceput acum 3 ani cu un chopper de 250 cmc - Yamaha Dragstar. Era al sorei mele. Motocicleta e f ok in prima luna dupa care te enervezi rau ca nu ai putere.
De atunci am avut alte 2 motociclete si acum mi-o iau pe a 3-a.

Eu te sfatuiesc sa-ti iei ceva de 500 - 600 cmc cu care o sa fii multumit macar un an. Cel mai bun pentru inceput ar fi un enduro: e f manevrabil, te iarta la gropi si denivelari, in general sunt f fiabile si simple dpdv tehnic, nu se strica daca il dai pe jos, se revinde usor.
Sau un naked ar mai fi ok pentru primul an.

Chopperul nu iti da nici un fel de satisfactie la condus - e numai de fitze.

Cum spunea si Pretorian, gasesti toate raspunsurile pe www.motociclism.ro
pretorian
si nu numai, mai sunt si alte site-uri biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.