Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Filme - cele mai tari comedii
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Filme si Teatru
Alex-F1
Care sunt cele mai tari comedii pe care le-ati vazut? ....dar comedii sa fie, nu de alea la care razi o data la 5 minute! Nu prea le am io cu filmele, dar m-am hotarat sa-mi fac o colectie pe DVD cu cele mai tari comedii EVER....dintre cele mai vechi, mie mi-a placut mult de tot "Top secret" (1984, cu Val Kilmer), iar din cele mai noi, "Ali G indahouse" (2002, cu Sacha Baron Cohen) - mortale filme....le-ati vazut? biggrin.gif

ALEX :wave:
Seri
Un film englezesc foarte tare din '79: Monty Python's: The life of Brian. Merita!
Alte comedii reusite: Dumb and dummer, Big trouble in Miami.
VECTOR
"cat imi dai sa te impusc" si 1 si 2 mi s-au parut cu adevarat comedii.cred ca pot sa mentionez si "50 first dates"...si o sa mai scriu cand imi mai amintesc.
James Kilowatt
Top Secret l-am vazut de 4 ori si de fiecare data am mai descoperit ceva nou... Nu cred ca are vre-un cadru in care sa nu fie ceva aiurit! biggrin.gif
Il vreau si eu pe CD/DVD.... are cineva vre-o sugestie de unde l-as putea "colectiona"?
TLS-09
Cu/de Monty Python's sunt o serie intreaga.
Oricare dintre ele ste o capodopera a umorului. Merita integral.
Umor de situatie: comedii cu Ugo Togniazzi (zis Fantozzi). Super pentru vremea lor.
AZAZEL
"LIFE" cu martin lawrence si eddie murphy. super film.
Seri
Serialele de animatie: South Park si Family Guy. Se face mishto de orice, fara limite.
Skywalker
"Naked Gun" cu Leslie Nielsen, de fapt toate filmele lui sunt faine; "Facerea Lumii" cu Mel Brooks; "Pantera Roz" cu Peter Sellers; Scarry Movie;
Andrei Suzuki
Parodiile se pun?Daca da...parodia dupa TOP GUN e mortaaala. Apropo,cum se numeste?
Alex-F1
Daaa, daaa, normal ca se pun si parodiile!!!!! Am vazut si io parodia dupa Top Gun, chiar ca e mortala, dar nici mie nu-mi vine acuma titlul.... :scratchchin: wallbash.gif Alta parodie dementiala: Jane Austin's Mafia....cand aveti chef de-o portie sanatoasa de ras, merita vazut laugh.gif
Top secret il am acasa pe DVD....intr-adevar e super-beton comedia pt. vremea ei....io l-am facut rost de la astia care fac cd-uri la negru...ii plin ziarul cu anunturi....is o gramada in Timisoara care au acasa adevarate arhive de filme si mai fac si ei un ban cinstit... biggrin.gif ....ala de la care iau io are peste 5000 de filme pe cd si dvd!!!!! blink.gif ....sa nu mai vorbim de muzica, softuri etc....te doare mintea....practic nu cred ca exista ceva sa nu aibe "maniacii" astia....orice vrei, se rezolva la 4 lei/cd sau 5 lei cu carcasa! biggrin.gif MR, io-ti fac cu placere o copie Top Secret pe dvd, dar nu stiu cum va ajunge la tine....any idea? Mai vorbim!

Hai pa
ALEX
Mikidutzaa
Ceva mai "de colectie": Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
Skywalker
Parodia la Top Gun sa numeste Hot Shot
Atmosfer
American Pie 4-Band Camp™(2005) si Are We There Yet™
C Z R
sunt multe comedii: ultima care se pare ca m-a facut sa rad in hohote a fost Mafia biggrin.gif
Otto73
pt. mine cele mai tari comedii au fos cele cu paolo villaggio din seria fantozzi si multe altele.
Andrei38283
American pie 1.2.3.4, Malibu Most Wanted, Fumuri la harvard si mai sunt multe altele dar nu mai imi vin acuma in minte.
Skywalker
Meet The Parents; mai sunt si filmele britanice cu Norman de prin anii 60; Nea Marin Miliardar.
sergiutruta
O noapte la Roxbury, Van Wilder, iar unu foarte nou Wedding Crashers.
antondan13
Incercati seria Friday.(comedie cu negrii)
emilia87
Crazy, stupid love este o comedie romantica foarte buna. Este impresionant cum Carl o cucereste din nou pe sotia lui.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.