Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Dacia 1100
Masini.ro Forum > Masini.ro > Retro & Concept cars
Catalin65283
Avand in vedere ca nu am gasit pe acest forum un subiect legat direct de dacia 1100, m-am gandit sa deschid acest topic. Oricine este interesat, sa posteze, atat posesori, cat si simpatizanti, cat si critici....Va spun cu ce se mananca, stiu fiecare surubel din acest model de masina, cat si istoria lui.(renault 8) :smokin:


Aceasta este masina mea : si....asa o sa arate in maxim un an, cu precizarea ca va avea un motor de R5 alpine, de 120 de cai, si caroserie ramforsata:

Rog moderatorii sa nu stearga acest topic, deoarece dacia 1100 este un automobil de epoca, sunt 35 de ani de la incetarea productiei modelului. Mai exista un mic topic, care se numeste "va aduceti aminte de 1100?" sau ceva de genul asta insa discutiile devagheaza de la subiect

Multumesc anticipat! :romania:
claudiu
Ar fi interesant de vazut pe unde se mai gasesc astfel de masini....
Eu caut demult una care sa fie in conditii cat mai aproape de original, dar inca nu am gasit....
apropo tu unde ai reusit sa o cumperi?
E bine ca se mai discuta pe acest forum si despre masinile noastre autohtone....
Catalin65283
Se gasesc, trebuie doar sa stii sa cauti. Eu asa am facut: am strans banii si am asteptat sa apara ocazia.

(hehehe, ti-o vand pe a mea, daca esti dispus sa dai 15 mil, avand in vedere ca am piese de schimb pentru inca doua masini :angel: ) Glumesc, desi fiecare gluma are si putin adevar
krysty
exista un topik despre Dacia 1100 AICI
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.