Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Motor diesel pentru BMW325ix
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > BMW > Seria 3
george2
Am un BMW 325ix din 1987 si vreu sa-i pun un motor pe motorina. Ce motor ar merge? Cel de 2500cmc de 143cai putere sau cel de 2400cmc de 115cai putere? L-ai preferea pe cel de 143 de cai! Care ar fi diferenta de pret intre un astfel de motor si motorul pe care il am acum pe masina adica 2500cmc 170 cai putere?
Va multumesc!
iulian3
Motoarele diesel la BMW nu sunt prea reusite...
Alexandru47503
QUOTE(iulian3)
Motoarele diesel la BMW nu sunt prea reusite...

da, sigur, de aia e plina romania de beemeruri diesel si nu fac probleme nici unul...
CruiSeR
Pot sa zic fara nici o retinere ca motoarele diesel de la bmw sunt performante, n-am nici cea mai mica indoiala. Conduc un bmw in fiecare zi si am simtit asta pe pielea mea.
mike.omega
Adevarul e ca pe ursuletz la vremea aia se monta 2.4TD(sper ca e corect biggrin.gif ) pe care multi fani ai marcii il ocolesc, aia 11x CP parca nu exista blink.gif
G e o r g e
cruiser , vorbim de motoarele din anii respectivi smile.gif
florin55503
am vazut si mers un motor de 2.5 tds si nu cred sa incapa pe un urs. merge frumos dar consuma cam multisor . pe un 5 in bucuresti lua cam 12%. bine gandindu-ma la capacitatea motorului nu e mult dar raportat la putere da
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.