Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Merita Bmw 540i ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > BMW > Seria 5
Dragos44618
Eram hotarat sa-mi cumpar anul acesta un Golf Gti sau un Focus St. Dar am stat si m-am gandit eu indelung ca la o masina nou de circa 25 k euro pierzi in trei ani cel putin 10.000.Si , pentru ca desi iubesc sportivitatea unei masini apreciez in egala masura confortul, ma bate gandul la un 540i la mana a doua.
Am gasit exemplare putin rulate, cu 70.000 km la bord din 2000-2001 la 16-18.000 euro.Mi se pare o masina luxoasa cu performante extraordinare la un pret sublim, chiar daca probabil ca va consuma 20%.Dar nici hot hatch-urile de mai sus nu sunt departe de asemenea consumuri.
Plus ca am vazut ca si Tiff Needel de la Fifth gear are(sau avea) asa ceva..Probabil stiel el ceva..
Ce parere aveti?
cosmin45741
e o masina super, iar cu un motor v8, hmm, no comment!!!
important e sa-ti permiti intretinerea....
P.S. e unul dintre cele mai bune motoare scoase de bmw, ever
DORU
Eu am indoieli ca BMW 540 din 2001 il gasesti la 16-18 k euro la 70.000 km reali....
cosmin45741
isi gaseste linistit si daca nu are incredere in cele din tara isi ia de afara
Dragos44618
Aa, nici nu ma gandeam sa-mi iau de aici..pentru ca tot ce poti gasi sunt tepe si nu prea as vrea sa am de a face cu cei care conduc genul asta de masini la noi.
Asta e , am prejudecati, dar stiu eu de ce..Mai rau este ca daca imi voi lua asa ceva voi fi si eu categorisit drept bisnitar, tigan sau fotbalist.C'est la vie..
serban39961
Sa stii ca nici un tepar sau samsar nu aduce asemenea motorizare.
Daca vrei 540i trebuie sa iei in calcul vama de 6000E pt anul 2002 si impozitul anual de 1000 euro.
PS eu am 525i din 2002 si nu sta la fel de bine pe curbe cum statea 525-ul din 1992 cu suspensie sport. De fapt este o barca, desi am amortizoarele in perfecta stare.Asa ca daca optezi pt 540i ia unul cu suspensie sport si 6 trepte.
Sfatul meu:330i.
Succes beer.gif
Impulse
Go for it Buddy! It's a beast!
Iar despre ce zice lumea pune undeva ca nu lumea traieste cu tine si nici nu are careva vreun aport la masina ta. Tu cumpara ceea ce iti doreste inima si crezi ca te face fericit. Restul prea putin conteaza.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.