Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Noutati despre "priceperea" celor de la Romcar
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mazda
cristi52331
Am una noua, proaspata! Nu stiu cum sa facem pentru a milita cumva serios impotriva acestui "service" si a serviciilor prestate de acesta!

Pe timpul in care masina mea era in garantie, mi s-a defectat inchiderea centralizata. Nu mai functiona din telecomanda, ci doar la cheie. Am dus-o in service si dupa vreo trei zile m-au sunat si mi-au spus ca are nu stiu ce chestie fatala si ca cel mai bine ar fii sa schimb usile cu totul. M-au si nimerit prost pentru ca urma sa plec din Bucuresti vreo 5 luni! Am lasat-o pentru cand ma voi intoarce...intre timp a masina a iesit din garantie si am mers vreun an asa....se mai intiimpla ca isi revenea, functiona doua-trei zile si iar se strica...

Acu' vreo trei zile m-am apucat sa curat tapiterie cu o solutie din aceea "Formula1". Am tras scaunul de la sofer si nu stiu ce mi-a venit m-am apucat sa ma uit pe dedesupt, sub bord, unde este montata alarma. Am impins de mufe pe acolo cand - stupoare!!!! s-a reparat inchiderea! am actionat-o de 10000 de ori - MERGE!!! probabil ca o mufa sarise putin de la loc si nu mai facea contact, iar cand se intimpla totusi sa functioneze se datora probabil vreunui soc care misca mufa...

Si ei au vrut sa-mi schimbe usile cu totul!!!!!
G e o r g e
pai dupa usi urmau altele schimbate laugh.gif

se stie ca cei de la romcar alaturi de cei de la PoRo concureaza pentru cel mai prost service smile.gif
CRG
ba cred ca era de vina si alternatorul, pentru ca incarca prost. a, si acumulatorul, ca nu era la voltajul corespunzator.. de inlocuit clar si motorul, ca se invartea si facea curent..prin creierul lor.. biggrin.gif

sh-uite-asa le-a facut neuronul gripa aviara blink.gif

ca sa fiu ontopic, singurul (si ultimul, sper) contact cu ei a fost cand mi-am inlocuit bara de protectie fata (luata de la altul ca mine, care a lasat masina la "reparat", nu mi-am dat seama pe loc de ce au facut).

maama, si-asa mult mi-a mai placut cum ambalau ei in curte focusuri noi noutze si spalau masinile cu mopu' de bucatarie... :bash:
Mihai82205
eu cred ca nu apasai cu degetul care trebuia. bicycle.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.