Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ajutor !! volvo v40 benzinar
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volvo
robert64600
Salutare
Am ocazia sa cumpar ieftin un volvo v40, din germania, din 08.98 pe benzina de 85kw 116cp, acolo spun ca e euro 3 dar nu sunt sigur. am si seria de motor, dar aici la RAR nu vor sa-mi spuna , seria B4184S si 1451758.
(please help)
mersi!!!
Grigore32898
Salut. In primul rand suna-l si intreaba-l dak scrie in Brief- ul masinii ca are Euro 3 ca altfel nu o cumperi orice ar zice. A 2-a varianta ar fi sa afli nr din vama nadlac sa intrebi acolo. Mult succes
Horia65398
QUOTE(robert64600)
Salutare
Am ocazia sa cumpar ieftin un volvo v40, din germania, din 08.98 pe benzina de 85kw 116cp, acolo spun ca e euro 3 dar nu sunt sigur. am si seria de motor, dar aici la RAR nu vor sa-mi spuna , seria B4184S si 1451758.
(please help)
mersi!!!


Ce-ai zice de un cod VIN? O rulam pe server si-ti spun tot despre ea. Inclusiv daca merita s-o cumperi.
Aaa, am omis sa precizez un aspect...lucrez la Volvo smile.gif
Doru67939
oameni buni in seara asta am lovit masina volvo v40. Am spart farurile am spart spoilerul si am indoit capota fata ?
ce fac ?de unde iau piesele ?????
ca nu stiu de unde se pot lua piese pt masinutza mea tongue.gif
Gabriel.T.
QUOTE(Doru67939)
oameni buni in seara asta am lovit masina volvo v40. Am spart farurile am spart spoilerul si am indoit capota fata ?
ce fac ?de unde iau piesele ?????
ca nu stiu de unde se pot lua piese pt masinutza mea tongue.gif


la service ai incercat?
moraru46044
Zi-mi daca mai esti interesat.
Am eu super sursa de piese noi originale si neoriginale--depinde de cati bani ai
george77694
Ma bucur ca am gasit ?n sfarsit un forum despre masinile volvo. Sunt un posesor de o astfel de masina mai precis am un volvo v40 din 2000. Am o problema la ea si poate cineva imi poata da o solutie. La relanti la motor se aude un zgomot de genul pacanitului de cea la intrevale destul de regulate...pac...pac iar asta numai la relanti. Am fost la volvo si mi-au zis ca trre sa schimb distributia..ma rog curele role etc...am schimbat-o..e drept ca nu la ei ( au niste preturi de lesini) si dupa 3 zile zgomotul a reaparut. Mai a patit cineva aceasta problema. Mentionez ca am schimbat pe langa curele si role si uleiul si filtrele. Va multumesc
eddie
Doru,topicul asta avea alt scop.Daca vrei sa te interesezi de altceva,de piese pentru masina,de ce nu deschizi alt topic ? Asa vei avea mai multe sanse de raspuns...
Horia65398
QUOTE(george77694)
La relanti la motor se aude un zgomot de genul pacanitului de cea la intrevale destul de regulate...pac...pac iar asta numai la relanti.


Roaga-i pe baietii tai, cei care ti-au facut distributia, sa arunce o privire si la variator
Alexandru90058
Variatorul e pe admisie sau pe evacuare ? Sa stiu ce piesa iau, ca tot la voi trebuie sa vin sa-l schimb... Dati garantie la manopera sper...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.