Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Icepator in arta auto,caut ajutor
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Nichifor64933
[color=blue][/color][/size]Salut. Mi-am luat si eu carnetul vara asta si planuiesc sa-mi cumpar si masina cat mai curand.Problema e ca ideile mele sunt cam vagi in ceea ce priveste achizitionarea unei masini. In privinta asta am nevoie de ajutor. Ce acte trebuie facute? Pot avea incredere sa iau una sh?De cat timp este nevoie pt livrare? Ce fac dc vreau sa o iau din occident? Ce gasesc la 7-8 mii euro?etc.... Dc e cineva dispus sa ma ajute sa dea o adresa de messenger sau ceva,sau pastram leg pe forum. Thanks a million.[size=12]
Skywalker
Ce masina iti place tie? La 8.000 euro ai cam multe optiuni la Sh mai toare incepand cu anul 1998. Da-mi mai multe detalii despre ce masina ai vrea si poate te pot ajuta cumva.
Nichifor64933
[color=blue][/color]Pai nici eu nu sunt foarte hotarat...Probabil ca un diesel,cu caroserie sedan sau eventual hatchback,cu consum pt un buzunar cam zgarcit biggrin.gif (6-7-8 litri), 5 locuri.In principiu trebuie sas fie pe placul unui tanar de 19 ani (destui cai putere etc biggrin.gif )dar sa satisfaca si nevoile unei familii de 4 pers ca taica-miu da banii pe ea,eu sunt doar soferu pt ca sunt singurul cu carnet din familie. Initial taica-miu se gandise la un logan sau un clio,dar nu prea imi convenea.Ma gandesc ca la aceiasi bani as putea sa iau ceva la sh din occident(am pe cineva in belgia),mult mai bun. Uite,spre exemplu,uitandu-ma pe oferta de pe site la sh am vazut un alfa romeo 156,parca la 6-7 mii de euro,productie dupa 2000(parca 2003),care mi-a luat ochii. Ce zici?
Skywalker
La banii astia poti lua:
Skoda Octavia 1
Seat Toledo
VW Golf IV
Renault Megane
Opel Astra
Opel Vectra
Opel Omega
VW Passat
Audi A4 (B5 intre 1994 - 1999)
sau mai bine intra pe:
www.mobile.de
www.autoscout24.de
Nichifor64933
Mersi mult! Mai am insa o rugaminte:cam care este drumul pt cumpararea unei masini(din tara si din afara)? Ce acte sunt necesare,care sunt etapele,care sunt costurile suplimentare(pe langa pretul pe care-l cere vanzatorul),ce trebuie sa faci dupa ce ai primit-o,etc. As avea nevioe de explicatii asa..ca la neinitiati(ca sa nu zic 'prosti' blush.gif ). Ti-as fi recunoscator dc m-ai ajuta cu cateva raspunsuri.Thanks for the pieces of advice anyway! :wave: The lord be with you!

Astept indicatiile oricui e dispus sa iroseasca cateva min din timpul sau!
Skywalker
In sectiunea Financiar
cauta cu rabdare si vei gasi ceva informatii.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.