Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fara serie motor
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Tudor64911
Am si eu o problema, am fost la AAA auto si ma tot aburesc aia ca exista masini fara serie motor ca nu poate fii stantata. Eu pina acum nu am mai auzit de asa ceva. Voi?
DORU
Toate masinile au stantat pe motor un cod. Daca e greu lizibil, e posibil sa fie un alt motor pe acea caroserie, deci mai bine nu. Fereste-te de escroci, ca e plin pamantul. Poti verifica si la RAR ce-ti spun eu. arigato.gif
tommy59961
nu-i adevarat. masina mea nu are stantata seria. pe autentificarea de la rar scrie: seria motor nu poate fi pansonata. masina e adusa din germania anul trecut si e fabricata in 06.2001.
DORU
Daca e adevarat ce spune Tommy, atunci verifica seria caroserie la Politie si RAR. Probabilitatea ca motorul sa fie altul decat cel original nu dispare. Exista metode de diagnosticare sa poti fi sigur ca masina e la fel cu cea care a iesit candva pe portile fabricii, cel putin dpdv al subansamblelor.
sly64976
QUOTE(Tudor64911)
Am si eu o problema, am fost la AAA auto si ma tot aburesc aia ca exista masini fara serie motor ca nu poate fii stantata. Eu pina acum nu am mai auzit de asa ceva. Voi?



NO PROBLEM

Vezi poza de pe RAR
gabi63320
Nu stiam ca exista europeni care nu poansoneaza seriile motor, dar la cele americane am vazut ca majoritatea (adica din cele care le-am vazut) nu au serii pe motor.
Tudor64911
Va multumesc pt raspunsuri, am gasit lista cu seriile de motor pt toate Seat-urile si cel de care spuneam eu are serie de motor, deci chiar daca pe cartea de identitate scrie ca nu poate fi pansonata e frajeala, cei de la AAA Auto probabil ca au o susta la RAR.
andrei-140
http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t...hlight=aaa+auto
completez, am seat cordoba 1.4 si are seria stantata pe motor...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.