Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Golf 3, 1,9TDI
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
iulian63956
Doresc sa-mi cumpar un golf3 din '95 motor diesel 1,9.Masina arata f.bine.Va rog sa-mi spuneti cat consuma si ce altceva probleme au acesete masini.Proprietarul este un "prieten" si este mecanic de motoare diesel.Pret 5.000.Am auzit la birfa satului ca din anul 2007 motoarele peste 1,8 cc vor fi trecute la masini de lux :argue: taxe si impozite f.mari. Sunt un admirator infocat al golfului 3.
florin55503
motoarele peste 2000 cc vor fi taxate ca si cum ar fi de lux. eu am mers cu un passat de 1.9 tdi de 90 de cai de aceiasi generatia cu a cea pe care vrei sa o cumperi. masina se misca relativ greu fiind submotorizata iar motorul un mic tractoras. pe golf e mult mai sprinten si nu se aude atat de urat. peste 130 se aude extrem de urat . batfa
Ediz33425
Sal,iulian!

Pe vwforum.ro ptr Golf 3 este recomandata(d.p.d.v al fiabilitatii) motorizarea TDI (cod motor:1)1Z;2)AHU;3)ALH sau aspirat SDI.

Din cele scrise pe forum motoarele cu codul AAZ sunt mai sensibile.

Numai bine!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.