Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Probleme la BMW 520d din 2003
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > BMW > Seria 5
Dudau40071
Care a avut urmatoarele probleme la seria 5:
-la roata fata s a desprins aparatoarea de la placuta de frana si la denivelari se aude cum atinge tabla pe metal..e un zgomot asemantor cand pedalezi rapid pe bicicleta si sare dintr o data lantul sau ca si cum ai avea o pietricica la janta ...e un zgomot tare enervant...Am avut un prieten care se auzea la fel tot la un bmw din 2000 si si a dat jos aparatoare de placa de frana si nu se mai aude acum...
-a doua problema a aparut in ultimele zile cand temperaturile au fost pe aici de -8 -14 grade si se aude undeva sub volan e ca si cum ar fi fost inghetat volanul si in timp ce merg se dezgheta,adica scartaie usor ca si cum parca ar mai trebuie uns...a avut cineva asemenea probleme?si ce ma sfatuiti sa fac daca ati avut...mentionez ca am fost la reprezentanta la bmw si astia nu aud zgomotul si zic ca totul e in regula...ce i drept acolo la ei e drumul foarte drept si zgomotul de la roata se aude doar la denivelari mai pronuntate...
florin55503
am avut aceiasi problema cu aparatoarea cand veneam de la mare, si mi-a indoit-o un prieten si nu s-a mai auzit.

si mie in usa cand e foarte frig afara imi pocneste ceva. cauza habar nu am inca. la vara pun pariu ca nu o sa se mai auda
geeoo30
Problema cu zgomotul la volan am avut-o la un 525, dar la mine era un furtunel de la servo intepat si mai pierdea lichid pe acolo, se auzea doar cand era rece motorul... Am schimbat furtunul si gata...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.