Help - Search - Members - Calendar
Full Version: VECTRA B 1600 16V
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
lucian59987
Salut pe toti cei pasionati de vectra b

am o mica nedumerire in legatura cu vectra b benzina 1600 16 valve.
eu nu am avut ocazia sa conduc o vectra bdoar am vazut ca sunt tare sportive,am avut passat peugeot 405 /406,iar passat si 406 foarte costisitoare la intretinut avind in vedere drumurile noastre cit sunt de "bune"""""".masinile fiid aduse personal de mine din germania.Acum sa revin la vectra ,am auzit ca ar fi ceva probleme la computerul de bord,asa sa fioe oare???cum se prezinta la intretinere,avind in vedere ca masina va face anual 45/50 mii km pe ancaci cu pasatul ma costat o caruta de bani si multe probleme,bucsele schimbate de 2ori in 35000km si am zis sa iau ceva mai rezonabil la intretinere,caci vreau sa ma limitez la 6000.7500euro ,nu mai vreau sa bag banii in masina ca miine poimine o dai aproape degeaba.

asta e va cer un sfat ,ce ma sfatuiti se merita vectrab cu motor 1600 16 valva,am gasit ceva ceva din 98 la 165700 km,5800euro,arata ca noua

va multumesc
Skywalker
Opel Vectra B de 1.6 16v nu este o masina sportiva are 74 deKW (101CP)!! mai bine mergi pe 1.8 16v ala are 116CP e ceva mai sprinten da nu cine stie ce
lucian59987
mers de raspuns,ma gindeam si la un oarecare consum,si taxe mai oarecum,mersi tare mult am fost cu ea in probe si nu prea mia placut
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.