Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Unde poate fi reclamat Romcar-ul
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mazda
cristi52331
Am si eu o intrebare pentru cei care au reclamat service-ul romcar in austria: aveti o adresa de contact? eu am cautat pe net si nu am gasit decat un site in limba germana....
madalina
Eu i-am reclamat intrand pe site-ul www.mazda.at, am scris in limba engleza la Kontakt ce aveam de spus apoi am primit mailuri si am discutat cu ei, apoi mi-au scris de la romcar si tot asa.
cristi52331
Multumesc, asa am sa fac...voi incerca sa ma descurc cu ceea ce trebuie completat acolo in casutele anterioare mesajului...fiind in limba germana.....
madalina
Vezi ca ai un mesaj privat de la mine.

pentru a intelege ce inseamna acele cuvinte, tradu cu google. Nu este 100% coerent insa intelegi despre ce este vorba!

Bafta!
cristi52331
Saru' mana!
cosmin45741
pt. ce vrei sa-i reclami? pt. chestia cu uleiul?
daca ai strans si dovezi ar trebui sa te adresezi si la opc sau sa-i dai in judecata
cristi52331
nu, chestiunea aia (Har Domnului!!!) s-a rezolvat de catre cei de la Inscut, au facut o treaba minunata, motorul din fericire a scapat. Au scos cam o jumatate de kg de mizerie din motor...
M-am intalnit intre timp si cu Malin care a spus ca motorul merge super bine (a mers chiar si cu masina, nu doar l-a ascultat)
Am un amic care a luat o mazda de 4 ani "pastorita" la Romcar si le-a cerut o lista cu toate operatiunile suferite de masina in acest timp. Asta s-a intimplat prin Octombrie. Intai s-a adresat la service, apoi la romcar. Nu a primit nici un fel de raspuns...Nici macar ca nu se poate, sau ca nu au voie sau...ceva, acolo. Tacere!
CRG
felicitari pentru deznodamant ! sa ne tii la curent cu demersurile in Austria..
cristi52331
Multumesc. M-am linistit oricum dupa schimbul de ulei, cand am vazut ca nu mananca deloc. Nu stiu insa daca la urmatorul schimb sa pun sau nu aditivul ala de la Valvoline...o sa-i intreb si pe ei ce parere au
madalina
Mie au vrut sa-mi scoata masina din garantoe deoarece o rvizie nu era trecuta in cartea de service. Le-am cerut sa isi verifice baza de date, insa raspunsul a fost ca in momentul in care Mazrom a fost preluat de Romcar toate datele mazrom-ului au fost sterse si nu mai exista nicaieri (evident trebuie sa fii naiv sa crezi asta...)
cristi52331
Ciudat...mie in cartea de service mi-au trecut reviziile din cand in cand...chiar si inlocuirile in garantie....nu le-au prea trecut....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.