Help - Search - Members - Calendar
Full Version: problema la plecatul de pe loc
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
tommy59961
Salut !
la masina din semnatura am urmatoarea problema: cand plec de pe loc si am ambreiajul semidebraiat, se simte o vibratie in masina. cum ridic complet piciorul, dispare. am zis ca ar fi disc sau placa de presiune. dar cand dau cu spatele nu se intampla acest fenomen. ce sa fie...?
tommy59961
vad ca nu apare semnatura: Y20DTH
Andrei59324
Am si eu o pb asemanatoare.Cand plec de pe loc mai tare se aude un sunet ciudat un fel de uruit......iar cand dau cu spatele vibreaza toata masina cand dau drumu' la ambreiaj...iar cand ii dau drumu' complet nu mai vibreaza(la mersul cu spatele) Nici eu nu stiu ce are.Banuiesc ca are legatura cu ambreiajul.Daca aflii ceva sa-mi spui si mie.Vectra B2 Y20DTH.
munteanulucian_gesaraauto@yahoo.com63433
Problema este de la placa de presiune deoarece soarele,diafragma de la placa de presiune vibreaza este decalita datorita km.Ca recomandare sa cumparati din timp o placa de presiune si un disc de ambreiaj dar mai puteti merge asa pina crapa diafragma placii de presiune.
tommy59961
bine, cum zici tu. dar cand dau cu spatele, nu face nimic. la mine doar in fata se manifesta. cu spatele nu-i tot aceeasi placa de presiune "uzata"...????
tommy59961
nici un sfat...?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.