Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mi-au reparat-o de i-a cazut motorul
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Chevrolet
Alexandra64211
in iulie am facut un accident ,adica am lovit masina stanga fata dar nu foarte tare,lucrarea a fost mai mult de tinichigerie,pana sa o scot din service i-am facut si revizia k ajunsesem la 15000km.la primul drum mai lung sare a-5-a,ma intorc si le spun,ei imi raspund ca nu am apasat pedala pana la capat,mai merg 1000km si nici nu mai intra in a-5-a,imi schimba cutia dupa ce o tin in service 1luna,si acum...Surpriza....mergeam cu 40km la ora se aude un buf,masina se tureaza la 5000rpm,trag pe drapta si obsev ca mi s-a rupt planetara.Ridic capota si motorul era cazut intr-o parte,cutia de viteze desprinsa ulei peste tot,....se pare ca s-a rupt suportul de motor.
Asta dupa ce am scos-o din service de la GOLD&PLATIN DANUBIUS GALATI
Lucian50012
Holly shit :cenzurat: ...Aia se pare ca sunt idioti de-a dreptul. Ce ti-au spus/facut dupa ce ai mers inapoi ?
chevy
Dupa parerea mea cred ca la toate service-urile Chevrolet sunt probleme. Numai incompetenti. De fiecare data cand ma duc in service, a doua zi ma mai aleg cu ceva. Ca sa-mi rezolv problemele am aterizat la un service Toyota.
James Kilowatt
Eu in Galati am facut niste reparatii la Ena, si la Nubira si la fostul Seat Ibiza si am fost destul de multumit. Mi-au castigat increderea cand au reusit sa-mi faca geometria la Seat, dupa ce idiotii de francezi mi-au spus ca e masina stramba si nu au ce-i face, desi cand le-am dus-o lor era dreapta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.