Help - Search - Members - Calendar
Full Version: golf3 sau skoda felicia diesel?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
iulian63956
Doresc sa-mi cumpar un diesel mai mare(am 1300 diesel polo),am gasit pe net un golf 3 la pretul de 4.500, 1,9 D an fabricatie 1993,preturi atractive sunt si la skoda felicia,ce ma sfatuiti?Are cineva un golf 3 diesel de vanzare? ofer pretul pietei,sa fie bine intretinut.
DORU
La pretul la care poti achizitiona un VW Golf diesel, cu siguranta gasesti o Skoda Felicia mult mai tanara. (din 1998-1999), ceea ce conteaza. Felicia are o singura motorizare diesel, SDI-ul, deci aspirat, cu 64 CP. Are fiabilitate ridicata si un consum redus, undeva pana in 5% in oras si cam 4% afara. Iti recomand o Felicia cu carte service la zi. Si o expertiza service: control rampa, frane si diagnoza VAG (orice Felicia incepand cu 1998 are priza pt VAG). Succes !
ovi62994
La pretul la care poti achizitiona un VW Golf diesel, cu siguranta gasesti o Skoda Felicia mult mai tanara. (din 1998-1999), ceea ce conteaza. Felicia are o singura motorizare diesel, SDI-ul, deci aspirat, cu 64 CP. Are fiabilitate ridicata si un consum redus, undeva pana in 5% in oras si cam 4% afara. Iti recomand o Felicia cu carte service la zi. Si o expertiza service: control rampa, frane si diagnoza VAG (orice Felicia incepand cu 1998 are priza pt VAG). Succes !

Dorule,
eu credeam ca numai TD sunt motoare aspirate ... nu e asa?
SDI e fara turbo, nu?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.