Help - Search - Members - Calendar
Full Version: cine a mai fost in halkidiki, grecia
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Vacante si calatorii
geeoo30
M-ar ajuta ceva sfaturi de la cine a mai fost pe acolo, plec cu masina asa ca si sfaturi in acest sens nu ar strica. Am inteles ca se fura in draci masini cu nr straine in grecia...?
Luka
In Halkidiki am ajuns din gresala pt ca am gresit drumul, insa nu am stat ca aveam rezervare in alta parte smile.gif

Stai linistit, chiar n-am auzit nimic de genul asta (furat masini). Drumul este ok, atentie in Bulgaria la radare (se rezolva cu 5-10 euro), tot acolo atentie la vama ca sunt spagari. Informeaza-te ff bine in legatura cu taxele ce trebuie platite. Daca ti se cer bani nejustificat, fa si tu pe 'eu sunt mic, nu stiu nimic' smile.gif

Sunt aproximativ 750 de km pana acolo (+-), dar repet, atentie la viteza in Bulgaria. Drumurile sunt foarte bune, cu mici exceptii de drumuri in constructie la bulgari. In Sofia e un pic mai complicat pentru ca nu sunt indicatoare, dar ca idee, mergi pe soseaua de centura si la un moment dat (dupa cateva semafoare), vei ajunge la o linie de tramvai si acolo faci stanga (ai semafor separat). Pana sa ajungi acolo e un magazin cu haine sport pe partea dreapta (iti recomand sa faci o mica oprire).

Daca mai vrei sa stii altceva, te rog sa intrebi punctual.

Apropo, site-uri pt rutare ar fi ViaMichelin sau RoutePlanner.
V l a d
si eu am fost cu masina anul trecut si nu am avut nici un fel de problema. Am sacapat si de Bulgaria, incredibil, fara nici o amenda sau spaga. Oricum derumurile sunt bune, mult mai bune ca la noi. Sa faci plinul de benzina chiar la vama ca sa nu fii nevoit sa alimentezi in Bulgaria unde benzina e mai scumpa ca la noi.
Bafta si drum bun!
geeoo30
mersi, o sa vin sa va spun daca am avut probleme.
beer.gif
Lucian55
unde ati gasit voi drumuri bune in bulgaria ? mie mi sau parut mai nasoale ca la noi . si eu am scapat fara nici o spaga , mai oprit de 2 ori niste politai cu Lada ( care cred ca le luam la viteza ele cu cat puteau si eu cu treapta a2a ) dar au vazut romania pe pasaport si au zis ca putem pleca
in halkidiki ( am scris bine ? ) am fost si eu in metamorfosis , pe langa muntele Athos . e frumos , plajile sunt bune , iar daca esti pasiunat de scuba diving e perfect , nu uita sa vizitezi Thesaloniki . au niste baclavaleee ... biggrin.gif , si o priveliste ..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.