Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Putem cumpara de pe e-bay ?
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic
HalbaSus
A cumparat cineva din romania ceva de pe e-bay ? daca da, cum ? O carte de credit care functioneaza international e suficienta ? sau se trimite cec ?
James Kilowatt
Daca ai carte de credit, te poti inscrie in mod normal pe paypal si poti plati oriunde in lume, si 99.99% dintre vanzatori accepta plata prin paypal.
Daca livreaza in romania, asta depinde de la vanzator la vanzator, sunt unii mai caposi care nu livreaza nici din germania in belgia sau franta, insa astia sunt putini.
Lord
daca esti din romania nu poti sa-ti faci cont la paypal

poti plati lejer prin westernunion sau chiar prin posta
pentru europa folosesti eurogiro, seriviciu asemanator westernunion, mai lent dar ajunge smile.gif

poti sa-ti faci cont la moneybookers.com (unii vanzatori de pe ebay accepta serviciul asta, care e asemanator paypal)

nu e chiar asa greu, partea naspa e la vama smile.gif depinde ce aduci
Armyman
Eu am un mastercard de la raiffaisen in valuta special ptr cumparaturi prin internet da nu a mers nici in paypal nici cu moneybookers desi la ultimii le-am trimis si copii dupa alte documente,tot nu merge .Acu ei zic ca nu acccepta partea romana,romanii zic invers!Am cumparat prin western union da cu vama la oficiul postal e de tot kk...
Cand voi iesi prima data din tara o sa-mi fac un card de debit in strainatate si asa va merge.
Are un amic una si ma mai servesc din cand in cand cu decontul pe loc bineinteles!
Dar transportul e f scump si in afara de lucruri deosebite din state tot ce am cumparat a fost aproape la pretul de RO.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.