Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Chei vw
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
mario63797
Salutare , as vrea sa stiu cate chei trebuie sa aiba un vw si cum pot sa aflu daca km de la bordul masini sunt reali sau nu ? Multumesc anticipat
lucian39835
QUOTE(mario63797)
Salutare , as vrea sa stiu cate chei trebuie sa aiba un vw si cum pot sa aflu daca km de la bordul masini sunt reali sau nu ? Multumesc anticipat


CHEI - Din cate stiu, ar trebui sa fie 3 chei (2 din ele cu telecomanda incorporata) si una de plastic.
KM REALI - la reprezentanta iti poate face verificarea pe calculator si , printre altele, iti poate spune si nr de km reali ai masinii.
lucian39835
QUOTE(mario63797)
Salutare , as vrea sa stiu cate chei trebuie sa aiba un vw si cum pot sa aflu daca km de la bordul masini sunt reali sau nu ? Multumesc anticipat


CHEI - Din cate stiu, ar trebui sa fie 3 chei normale(2 din ele avand telecomanda incorporata ) si una de plastic, care se foloseste de regula la service.
KM REALI - la reprezentanta iti poate face verificarea pe calculator si , printre altele, iti poate spune si nr de km reali ai masinii.
robert
Nu e adevarat, nu-ti poate spune nimeni nr real al km.Doar daca a fost umblat acolo, si nici asta mereu.
lucian39835
QUOTE(robert36564)
Nu e adevarat, nu-ti poate spune nimeni nr real al km.Doar daca a fost umblat acolo, si nici asta mereu.


Ai incercat vreodata treaba asta la reprezentanta ??
Eu da. Si iti spun sigur ca se poate descoperi nr de km rulati de cand masina a fost nou-noutza. Iti poate spune si data la care masina a iesit din fabrica si mai multe date des]pre tura sau turele care au cercetat masina la iesire ( un fel de CTC). beer.gif
PLACINSCHI63491
QUOTE(lucian39835)
QUOTE(robert36564)
Nu e adevarat, nu-ti poate spune nimeni nr real al km.Doar daca a fost umblat acolo, si nici asta mereu.


Ai incercat vreodata treaba asta la reprezentanta ??
Eu da. Si iti spun sigur ca se poate descoperi nr de km rulati de cand masina a fost nou-noutza. Iti poate spune si data la care masina a iesit din fabrica si mai multe date des]pre tura sau turele care au cercetat masina la iesire ( un fel de CTC). beer.gif

Esti sigur sau ai auzit si tu la rindul tau ? Daca esti sigur, te rog daca poti da mai multe detali. Multumesc !!!
Rai
In primul rand depinde ce masina ai si din ce an multe masini au numai 2 chei de ex.Golf,Polo masini dupa 2003.Sigur ca Km se pot citi undeva depinde de module si altele se pot citi,dar ce va faceti daca cineva reseteaza modulele sau le schimba sau multe altele.Eu pot sa fac asa ceva nu e o problema asa ca nu poti sa fii 100% de km parcursi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.