Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Intrebari despre Suzuki swift 1993 :P
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Suzuki > Swift
Luchian63783
Salut , mi-am luat si eu acu cateva zile un Suzuki swft din 1993 si are cateva "belele" si vreau sa stiu cam cat m-ar costa si unde sa ma duc . Deci:

- cred ca are toba la final sau pe mijloc fisurata .. ca face putin urat . Cam cat m-ar costa daca ar fii finala sau din mijloc ??
- geamul de la sofer are o belea cand trebuie sa il inchid tre sa trag de el ca la unele dacii , sina sau ce ar fii nu sh .. cam cat m-ar costa si asta ??
- are inchidere centralizata si la usa din dreapta soferului nu se inchide , cel de la care am luat-o a zis ca este un arc care tre sa il schimb


p.s. nu ma pricep deloc la masini , sunt incepator so daca am gresit cu ceva mai sus , sry biggrin.gif
suzuki_bs
Tot ce pot sa-ti recomand e sa dai un telefon la Service Titulescu, la doi sase zero unu doi patru patru, si eventual sa faci o vizita la piese la Suzuki Banu Manta colt cu Titulescu.
Luchian63783
QUOTE(suzuki_bs)
Tot ce pot sa-ti recomand e sa dai un telefon la Service Titulescu, la doi sase zero unu doi patru patru, si eventual sa faci o vizita la piese la Suzuki Banu Manta colt cu Titulescu.


am fost si mi-am facut o programare pentru joi ca sa se uite la masina sa imi zica ce mai trebuie facut etc. apoi pentru toba mi-a zis sa ma duc la alt service ca ei nu au aparat de sudura // iar pentru inchiderea centralizata la alarme // in rest vedem dupa ce o verifica biggrin.gif
suzuki_bs
Ma bucur ca v-am putut fi de folos! biggrin.gif

Intr-adevar tinichigeria e intr-o alta locatie, la Badsi Nissan. Sa-mi spuneti si mie cum s-a rezolvat.
Luchian63783
QUOTE(suzuki_bs)
Ma bucur ca v-am putut fi de folos! biggrin.gif

Intr-adevar tinichigeria e intr-o alta locatie, la Badsi Nissan. Sa-mi spuneti si mie cum s-a rezolvat.


pe unde este Badsi Nissan asta ???
Andrei Suzuki
Pe sos Pipera TUnari...sau cum ii zice.Spre Pipera,oricum.Exact la linia de tren.
Luchian63783
am facut inchiderea .. m-a costat 600mii ca aveam motorasul stricat
toba m-a costat 1,5 nou nouta adusa din germania
cu geamul decat sa cumpar o macara noua mai bine pun geamuri electrice si ma costa 5 mil biggrin.gif
Luchian63783
am fost in service azi la suzuki si mi-au zis ca daca ma doare in "***" de masina cam 1 an ma tine .. daca vreau sa o fac sa ma tina cel putin 2 ani .. tre sa mai bag cam 20 mil in ea .. placute frana // saboti // rulmenti // .... astea in general :evil: :bash: :argue:
suzuki_bs
Mai tineti minte cu cine ati vorbit in Service? Eu zic ca sunt ok pentru ca v-au oferit doua alternative, in functie de banii pe care vreti sa-i bagati in masina...
Luchian63783
nu mai stiu exact cu cine am vb in service // intrebare : mie in oras imi consuma cam 10% , este bine ?? eu intelesesem ca tre sa consume cam 6-7%
mike.omega
Poti da si date despre motor, ca daca le-ai scris mie mi-au scapat blush.gif
Luchian63783
Motor : 993cm3
Putrere max : 40kW
Tip: G10A

unu mi-a zis sa imi schimb filtru de aer si bujiile si inca ceva de "injector cleaner" pentru rezervor nu sh exact ce este .. in mod normal ar trebui sa consume in jur de 6 asa am inteles
Florin50070
iarna creste consumul, cel putin si a mea in perioada asta rece ia cam 10 l / 100 in loc de 8 (vara) in oras
Luchian63783
mei sa pot sa zic am fost cu el pana la Targoviste si la drum mi-a consumat cam 200mii benzina 170km (dus/intors) mere super bine // abia astept sa vina vara biggrin.gif
Luchian63783
care stie un service bun pentru suzuki si de preferabil cat de cat ieftin la piese ? biggrin.gif

p.s. inafara de Service Titulescu si la cam 500 m mai sus este si reprezentata smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.