Help - Search - Members - Calendar
Full Version: probleme turbina geometrie variabila (TDI-110CP)
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > SEAT
Mihai63554
Va salut, oameni buni!!!...sunt nou pe aici...am vazut forumul, mi-a placu, asa ca m-am inscris si eu... biggrin.gif

Sunt posesorul unui seat leon TDI de 110 CP. Are in jur de 85.000 km reali...masina este din 2001-2002...

Am ceva probleme la turbina, sau asa cred eu...

cum se manifesta?...are scurte intreruperi de acceleratie pe la 1800 si 2200 ture si nu vrea cu nici un chip sa treaca de 160 km/h

dragi colegi de seat, volkswagen sau ce-o fi, ma puteti ajuta cu ceva din experienta dvs?

va multumesc anticipat.
danmatyas
si eu am avut o problema asemanatoare la mondeo tddi 116 cai.dupa ce "au frecat-o" o ora astia din service au zis ca ar putea fi debitmetru sau valva egr de vina.Pana la urma am gasit eu problema,ca ei nu au fost in stare.A fost crapat furtunul acela gros de la galeria de admisie(iese din intercooler).verifica-l!!!bafta!
Mihai63554
merci, dan!

o sa-l verific. astia de prin service mi-au zis ba ca trebuie sa skimb turbina (1200 euro), ba ca se poate curata, ca e plina de funingine, ba ca-mi aduc una reconditionata in germania....kestii d-astea...
danmatyas
eu zic sa consultzi mai multi mecanici, e mai sigur asa.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.