Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Toyota Yaris versus Renault Modus?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Marian54669
Ce credeti ca ar trebui ales intre cele doua tipuri? Sunt interesat in special de versiunile diesel... Am observat ca Modus-ul are un usor avantaj la capitolul pret, insa nu semnificativ... Care credeti ca este insa situatia la celelalte categorii: fiabilitate, costuri intretinere, performanta si, de ce nu expected price la revanzarea masinii?
ncristi
Modusul este mai mare, motorul 1.5 dCI- f economic, materiale parca mai bune la modus si bordul este mult mai vesel. Yarsul are atuul fiabilitatii....asta nu ca modusul ar sta rau la acest capitol. Legat de modus chear nu am auzit plangeri...

Eu personal as alege modusul.

Bafta si programeaza-te la niste drive teste inainte smile.gif
romb
mai bine ia Yaris ....

Modusul e mult prea inalt , are o forma ciudata deloc aerodinamica si cred ca din cauza asta va trage mai prost si va fi si instabil..

vezi ca nu mai e mult si Yaris schimba generatia daca asta te deranjeaza ....
dragos52901
Daca vrei sa iei masina imediat, eu as inclina catre Modus: mai noua, mai moderna, mai spatioasa, mai placuta la condus...
Eu insa as astepta cateva luni pana vine in Romania noul Yaris si atunci nu as mai ezita....
madalina
Modus - mai noua, mai spatioasa, probleme inca necunoscute, dar nici eu nu am gasit pe undeva posesori care sa se planga de masina, mai potrivita pentru cineva ce are o familie

Yaris - fiabilitate dovedita, costuri de intretinere mici, potrivita pentru una=doua persoane. Nu poti merge cu Yarisul o familie formata din 3 persoane+bagaje.
dan48523
Modus. Dupa 8000 km inca il recomand. In primul rand e mai mare, ai mai mult spatiu si il poti transforma la nevoie ( ca spatiu interior). Plus ca e mai nou.
Cristian51493
la noi cand apare FIAT grande punto??

ar fii o alegere f buna...la exterior arata muuuuult mai bine ca cele 2 concurente de aici, la interior nu stiu cum e dar rau nu are ce sa fie smile.gif

si te simti implinit ca ai salvat industria auto italiana :angel: biggrin.gif

LE:[/color]scuze..vroiam sa ofer mai multe variante[color=#444444]
eddie
Cristian,esti off-topic...aici se compara numai 2 masini !
madalina
Din 20. decembrie noul Yaris este disponibil la vanzare in Romania. Asa ca Yarisul este mai no decat Modus-ul. Iar "modificarea" spatiului interior este disponibila si la Yaris.
Skywalker
Toyota Yaris 2
Skywalker
Renault Modus
Skywalker
Toyota Yaris 2 vs Renault Modus
Eu aleg Toyota Yaris 2 arata cel mai bine !!
Renault Modus este o masina foarte urata !! nici gratis nu-mi trebe' Modus'ul
Legionaru'
QUOTE(Skywalker)
Toyota Yaris 2 vs Renault Modus
Eu aleg Toyota Yaris 2 arata cel mai bine !!
Renault Modus este o masina foarte urata !! nici gratis nu-mi trebe' Modus'ul


Mie, da! L-as vinde si as lua Yaris! biggrin.gif

Dar daca nu il cumpara nimeni? blush.gif
Dragos64713
Yaris arata mai bine(cel nou).Modus e prea inalt.La preturi comparabile Yaris fara discutii.
Mihai63349
Din ce-am vazut, preturile la Yaris II nu vor mai fi comparabile cu Modus.
Intre Yaris I si Modus, as alege Modus, in cazul in care m-ar interesa spatiul interior, respectiv Yaris, daca as cumpara-o doar pt. mine. La revanzare sunt cam egale, datorita cotei foarte bune pe care o are Renault in Romania (Toyota are cota buna sh peste tot).
Stefan68947
Yaris fara discutii.
Am facut drive test cu 1.4 diesel si mergea bine la 130-135(un pic cam galagios,dar batea si vantul destul de tare smile.gif ),muzica se auzea bine tare si ai senzatia ca esti intr-un vehicul inalt,ca ii priveste pe ceilalti de sus smile.gif - parerea mea).
Modus are un prieten si seamana cu clio la interior(materialele sunt de calitate indoielnica)
Si un alt argument ar fi ca Toyota este peste Renault, desi ambele masini cred ca au 5 puncte la test-crash-uri(Yaris-ul sigur).
Succes in continuare!
Mihai34891
QUOTE(madalina)
Yaris - potrivita pentru una=doua persoane. Nu poti merge cu Yarisul o familie formata din 3 persoane+bagaje.


Ei, hai, sa nu exageram...
Yaris-ul este totusi o masina pentru PATRU persoane.
Cam la ce bagaje te-ai gandit ???
Cine da 12000 EUR pe o masina noua nu mai cara porcul cu ea...
G e o r g e
exclus !!!

sa vedem , 4 adulti vor sa plece la mare pentru o saptamana . bagaje ? pai cam cate o geanta de fiecare . in portbagaj la yaris intra o geanta si un sfert / jumatate . punct.

yaris este totusi clasa mica . la fel si modus . sunt citadine nu masini de familie .
Mihai34891
QUOTE(G e o r g e)
exclus !!!

sa vedem , 4 adulti vor sa plece la mare pentru o saptamana . bagaje ? pai cam cate o geanta de fiecare . in portbagaj la yaris intra o geanta si un sfert / jumatate . punct.

yaris este totusi clasa mica . la fel si modus . sunt citadine nu masini de familie .


Era vorba mai sus de o familie din 3 persoane care nu ar incapea in Yaris cu bagaje si nu de 4 adulti care merg cu cortul, aragazul si televizorul...la Mare.
Dar de acele cutii tip "Thule" ati auzit ? Se monteaza pe masina si bagi in ele si damigeana. Iar diferenta la consum nu e dezastruoasa (pentru un drum pe an, la Mare).
Maff
Mey, dar voi ati inebunit?Omul si-a luat de cand a deschis topicul cred 3 masini pana acum.Oricum dupa experientele indelungate cu rino, eu recomand cu caldura Yarisul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.