Help - Search - Members - Calendar
Full Version: De ce mi-a inchis topicul, Madalina ?
Masini.ro Forum > Administrare > Echipa de moderatori Masini.ro
stefan_ieu
Madalina, explica-mi si mie de ce mi-ai inchis topicul. Nu inteleg care era reclama? Eu am vrut sa le ofer posibilitatea celor de pe forum sa isi faca RCA la un pret mai mic decat cel de lista?
Care era reclama in anuntul meu? Era reclama pentru prietenul meu? Daca asta consideri tu reclama inseamna ca si toate mesajele de aici pe pe forum cum ca nu-stiu-ce dealer da discounturi de x%, sau da nu stiu ce optiuni cadou, sau ca o masina costa y euro, sau, sau, sau .... toate astea pot fi considerate reclame. Sau era o reclama la societatile catre care am dat link-uri (am vrut doar sa arat cat vor fi politele ca sa stie lumea care este ecomonia facuta - facem pariu ca mai devreme sau mai tarziu vor aparea pe aici liste sau sectiuni din listele cu primele de asigurare de la diverse companii)? La fel, in acest caz orice indicatie de a vizita un site al unui producator auto poate fi considerata reclama.
Sunt multi care au mai multe masini in familie, mai au si case asigurate si polite de viata; astia lucreaza in general cu o firma de asigurari care le face diverse discount-uri. Dar sunt si mai multi (muuuult mai multi) care nu au astfel de reduceri si isi iau RCA-ul la pretul de lista. Pe acestia am vrut eu sa-i ajut si sa le ofer posibilitatea de a face o mica economie cu ajutorul unei informatii care mi-a ajuns intamplator la ureche. Daca tu consideri ca asta leazeaza interesele forumului atunci n-ai decat sa inchizi topicul. Dar macar demonstreaza-mi si mie ce era reclama in postul meu.


PS: In sfarsit am reusit sa iau si eu un avertizmet. Sincer, chiar ma simteam neimplinit asa, fara nici un avertizment. La cata lume am deranjat eu pe aici, ai zice ca sunt o persoana prea echilibrata. Si sincer, nu se face.....
madalina
tu ai pus un anunt prin care ai incercat sa cresti numarul de clienti ai amicului tau. In opinia mea, este reclama.

Daca vreunul dintre administratori considera ca am gresit, iti poate redeschide topicul.

Citat din Regulament
QUOTE
9 Daca cineva se simte cu totul si cu totul nedreptatit sau "abuzat" se poate adresa lor si va fi tratat cu toata atentia cuvenita. Acest lucru se poate face DOAR pe PM/E-MAIL super-moderatorilor sau administratorilor, NICIDECUM pe forum!
stefan_ieu
QUOTE(madalina)
La clasa mica: Honda 1.4 DSI 11/100 CIP cu cutie manuala, 12.050 CIP cu cutie secventiala cu 7 trepte, Yaris 1.3 sol cutie manuala 11.200 CIP (13.434 - cu 1000 euro mai scumpa decat era in urma cu 2 ani in aceeasi perioada), 1.4 D4D 11.500 CIp (manuala) si 11.990 CIp automata.


Uite aici un citat care imi lasa impresia ca tu vrei sa cresti vanzarile producatorilor asiatici. Cred ca trebuie sa-ti dai un avertizment, eventual sa stergi si "anuntul publicitar".
Nu madalina, nu vroiam sa cresc vanzarile prietenului meu (poate asta a fost intentia lui cand mi-a spus despre "oferta"), incercam sa ii ajut pe unii membri ai forumuli sa economiseasca niste bani. Este EXACT aceiasi idee ca in toate posturile in care cineva recomanda o masina. Are niste informatii din publicitate (oferta, pret, optionale, etc) dar recomandarea o face amical si sincer.
madalina
Nu este acelasi lucru.

in primul rand tu vroiai sa faci vanzari unui anume agent de asigurari.

In al doilea rand, nu este singurul ce face reduceri la RCA.

Cum ar fi sa ma un prieten ce vinde caucicuri. Iar daca ii trimit eu clienti, el le-ar acorda reduceri. Daca eu as veni pe forum si as spune cine vrea cauciucuri la pret redus sa ma contacteze sa il trmit la cineva, as fi incorecta.

La fel daca as spune: firma x are promotie la modelul y, duceti-va la agentul de vanzari z si spuenti ca veniti din partea mea.

Iar daca vroiai sa faci ceva util, puteai deschide un topic despre RCA-uri in general, in care fiecare scria ce stie despre fiecare firma de asigurari!
Vlad6
Cu sau fara intentie mesajul tau promova un ofertant deci era normal sa fie sters.
Ceea ce ai citat din post-ul Madalinei este o parere si nu a zis nimic de genul "suna la numarul" sau "du-te la dealerul.."
Daca postezi un sfat de genul " am auzit ca se poate obtine un discount de pana la..... apeland la un broker de asigurari" - fara sa specifici public cine este si cum poate fi contactat nu era nici o problema.
stefan_ieu
Vald, acum vorbesc cu madalina prin pm-uri. Probabil ca o sa pun aici concluzia la care vom ajunge ca sa nu las topicul asta asa, neincheiat. Fie o sa-mi recunosc gresala, fie o sa arat ca mai au si utilizatorii de rand dreptate, nu doar moderatorii.

N-as vrea sa deschid si cu tine o discutie aici ca nu vreau sa vorbesc in paralel pe 2 planuri. Dar iti dau o replica scurta, formata din 2 puncte :
a) esti tu sigur sigur ca pe forum nu sunt recomandari de genul : du-te la dealerul x, unele facute chiar de moderatori?
cool.gif e reclama la Toyota ce a facut madalina acolo. daca va convinge pe cineva producatorul va avea de castigat.
madalina
Daca e reclama la toyota, e si reclama la honda. biggrin.gif

Acum, serios, sper sa te lamureasca interventia lui Vlad si mesajul meu de pe privat!
teapa!
Vere , nu te mai agita. Atata discriminare si interpretare ambigua a asa zisului regulament - si el de toata jena - mai greu de gasit pe alte forumuri!
Poate nu ai inteles dar acest forum este un bun instrument de implinire a propriului EGO cand mai scrie sub nume si moderator. Trebuie sa ai un loc unde sa te mai dai si in stamba din cand in cand....
Ca sa nu mai amintim cata nesimtire denota unii care culmea mai sunt si moderatori ridicand in slavi si facand adevarata reclama masinii personale sau propriului forum. In ceea ce priveste cat de buna este masina sunt si altii care stiu ce inseamna o masina buna dar renunta la polemici neconstructive.

Si sa mai vezi ce modificari ulterioare apar threadurilor ei "ajustandu-si" in mod frecvent raspunsurile si cenzurand serios anumite aspecte in timp ce altele care i-au facut de tot rasul au disparut cu desavarsire!
JOS CENZURA!

ia sa vad cat tine postarea asta ca ce nu le place se sterge.
Democratie impusa sau dictatura? biggrin.gif
eddie
Mi se pare corect sa poti fi moderat,ai semnat un regulament cand ai intrat pe forum.Regulile nu le schimbi tu in timpul jocului ! :bash:
Nu mi se pare corect ca orice frustrat sa vina si sa-si arate el nemultumirile sufletesti la toata lumea si sa bata campii la greu ! :ban:
mike.omega
Wow! Oare cum o fi sa-ti raspunzi singur la propiile posturi?! blink.gif
mike.omega a scris:
"Wow! Oare cum o fi sa-ti raspunzi singur la propiile posturi?! "

Se numesc postari. Posturi reprezinta cu totul si cu totul altceva.
:angel:
Mestere, sa iti dau "some tips about changing the IP address"!
Exista mai multe computere, jucarii pt. ghost, location, shield alpha, s.a.m.d.
Sony LocationFree TV accessed by everywhere, The Blueberry Cellphone with IP adress chg. sys., BMW bluetooth Tech cellPH. with IP refresh etc. toate le-a adus Mosu' acasa.
Nu te mai agita aiurea ca oricum nu ma intereseaza circul...

La Multi Ani si tie!
mike.omega
Pai daca nu vrei circ, de ce umpli topicele cu tot felu de mesaje aiurea?! blink.gif
yeotamara97
Mi-ar mirosi sclipici, dacă ar ajuta să mă simt ceva real https://homecarecolumbusohio.com
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.