Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Zgomot usa spate la Forester?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Subaru > Forester
George61453
Salut,

Am mers de cateva ori cu Forester-ul nou 2006 si atunci cand am stat in spate si mergeam in oras (drum mai cu gropi) mi s-a parut ca se aude zgomot din spate. Acum e posibil sa fi fost plasa care acopera portbagajul dar mie mi s-a parut ca e usa. E posibil sa fie usa? Este asta o problema cunoscuta (usa face zgomot la gropi) sau e doar la masina cu care am mers eu si se rezolva eventual la service? (masina era noua).

George
G e o r g e
este de la suportul de numar spate .
George61453
Multam,

Dar.. nu avea numar in spate, avea doar in fata un numar provizoriu - in sfarsit, maine trebuie sa semnez contractul de leasing si peste cateva zile o sa pot sa aflu clar daca e usa sau nu. Oricum, daca nu e o problema cunoscuta e ok - inseamna ca se poate rezolva.

Numai bine,
George
G e o r g e
la mine ala zdrangane . este suportul ala de plastic :-/

trebuie pusa banda dubluadeziva pe spatele lui si scapi de zgomot .

felicitari pt achizitie biggrin.gif
G a b i60782
Garantat ,de la rama numarului e , trebuie sa pui 2 tampoane facute din banda dublu-adeziv si nu mai ai treaba , asta am facut si eu si nu mai ai treaba nici macar la inchiderea hayonului
G e o r g e
se pare ca am gasit o buba la forester blush.gif
George61453
Salutari!

Gata, l-am luat! E super, e intr-adevar putin mai zgomotos in spate decat o berlina dar in rest sunt foarte multumit de el pana acum, am facut deja 650km. E modelul Forester 2.0X dar cei aprope 160 CP imi par de ajuns (cel putin deocamdata wink.gif ).

Craciun cu bucurii!
<george/>
G e o r g e
sa o porti sanatos si fara incidente
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.