Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pret la un M3 in Romania
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > BMW > Seria 3
adrian63255
Salut la toti,sunt nou pe site dar citesc toate posturile de pe forum si uramresc site-ul de mult si as avea si eu o mica intrebare.De curand mi-am luat um Bmw M3 SH bineinteles dar nu sunt sigur ca vreau sa-l tin.Poate cineva sa-mi spuna cam cat care e pretul la un M3 in Romania ?
Masina e din 2004 cu numai 30000 de km la bord si inafara de SGM are de toate e fully loaded.Eu nu sunt in Romania dar m-ar interesa daca cineva poate sa-mi spuna cam care ar fi pretul.
Va multumesc anticipat.
P.S.:Imi place foarte mult site-ul si citesc cam zi de zi.Tineti-o tot asa
Paul56526
Intre 25-30000 Euro in functie de starea in care se afla si de cat de reali sunt kilometri de la bord...
adrian63255
Nu pot sa cred ca e doar atat,mi se pare un pret de un M3 de prin 2001 si cu vreo 120000 de km la bord sper.Chiar asa de ieftin nu poate fi.
Vorbind serios Paul cu 25-30000 de euro n-ai cum sa cumperi un M3 de numai 1 an.Masina am cumparat-o personal de la dealer din Germania si km sunt reali toti pentru ca eu i-am facut,cand am cumparat-o avea numai 8000 de km la bord.Oricum multumesc de raspuns chiar daca nu este ceea ce asteptam.Poate mai primesc si alte raspunsuri.
cosmin45741
probabil vreo 50000...dar e cam greu in Ro ca cineva sa aiba cash atatia bani pt. o masina...poate vreun borfas doar
adrian63255
Asa e Cosmin ai dreptate dar eu am unul sunt plecat de vreo 5 ani si a fost visul meu dar vreau sa vin in tara si ma gandeam sa-l vand in tara inmatriculat bineinteles dar am tot cautat prin web in Ro si prin ziare si n-am gasit nimic de asta intreb oricum merci pt raspuns,iar la faza cu borfasii aia au elicoptere si vile de milioane n-au nevoie de bmw smile.gif
florin55503
daca te ajuta cu ceva , un cunoscut si-a adus un m3 din 2003. cu toate taxele l-a dus putin peste 30.000
geeoo30
QUOTE(adrian63255)
Nu pot sa cred ca e doar atat,mi se pare un pret de un M3 de prin 2001 si cu vreo 120000 de km la bord sper.Chiar asa de ieftin nu poate fi.
Vorbind serios Paul cu 25-30000 de euro n-ai cum sa cumperi un M3 de numai 1 an.Masina am cumparat-o personal de la dealer din Germania si km sunt reali toti pentru ca eu i-am facut,cand am cumparat-o avea numai 8000 de km la bord.Oricum multumesc de raspuns chiar daca nu este ceea ce asteptam.Poate mai primesc si alte raspunsuri.

DAr daca e s-o vinzi acolo cat iei pe ea?.. sau la noi sunt mai multi saraci cu bani... Sincer cred ca cererea de asa masini ar fii mult mai mare daca s-ar circula si la noi cat de cat civilizat. eu nu mi-as permite sa merg cu 20/h cu M3 prin bucuresti fiindca rareori ai ocazia sa ajungi la 80/h in traficul de la noi.
adrian63255
Daca e s-o vand in tara unde sunt as lua in jur la 47000-50000 de euro dar eu ma gandeam s-o vand in tara orisicum merci pr raspuns.
La chestia cu mersul in oras ai dreptate dar sa nu crezi ca in tarile din vest poti merge cu mai mult prin oras.Si aici sunt camere peste tot politie la tot pasul dar mai presus o ''hoarda'' de masini pe strazi de nu poti merge mai mult de 30/h.Si Bucurestiul e capitala plus raportul de masini pe locuitori ai Bucurestiului este destul de mare.
De altfel masinile inregistrate in Romania in ultimii 2 ani a crescut cu aprox 60% e ceva normal.
Singura sansa pt noi sunt ''autobenzile'' biggrin.gif biggrin.gif :angel: .
Multumesc .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.