Help - Search - Members - Calendar
Full Version: tuning vectra c????
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Engine
sergiu1
a facut cineva tuning la vectra c 2,2 dti??astept pareri si opinii.
florin55503
cu un chip si evacuare s filtru cred ca poti sa o duci pe la 140-150 fara probleme pt ambreiaj si motor. nu stiu daca la exterior s-ar putea face ceva de bun gust datorita imaginii de masina teutonia. decat niste intreventii minuscule sa o aduci ceva in stilul GTS. am vazut un GTS alb cu geamuri negre si jenti comate de iti staea inima in loc.
romb
nu o modifica exterior ca la o asa masina iese taranie mare....

fai un ciptuning , o muzica misto si o pereche de jante beton de 17 , 18 si cam asta ar fi de ajuns....
Lucian55
good point romb
nu ii face modificari la exterior gen spoilere , praguri si altele
punei niste jenti pe 17 cromate cu cauciuc subtire si chiptuning
DragosS
Acest motor din chip il duci la 155cp si 340nm.

La capitolul jante am urmatoarele sfaturi:daca alegi pe 17 impactul vizual nu va fi asa mare dar va fi un compromis bun aspect-comfort.Si oricum nu poate fi vorba de cauciuc subtire pe 17''.Pentru aspect va trebuie sa te orientezi spre jante de 18-19''.Acolo cauciucul va fi subtire dar comfortul va fi zero si va trebui sa ai foarte mare grija la gropi.

In principal eu zic sa fac intai un chip-tuning la motor.Apoi,daca ai jante din aliaj pe 16 eu zic sa le lasi asa.Daca ai din otel pe 15 sau 16,atunci cumpara unele din aliaj pe 17''.
Silviu66450
Te simti mai bine daca ai chip si ai 15-20 de cai in plus ?
Cristian54697
Vectra C 2006 Hatchback facelift : Motor 2.0 Turbo, benzina, 175 CP la 5800 rot/min, cuplu maxim 265 Nm de la 2500 rot/min

Ce se poate face din acest motor, la cat se poate duce fara a crea probleme fiabilitatii motorului? O simpla remapare, ce avataje, castiguri ar avea ? Vad ca acelasi motor, exista si in varianta 200 CP.
r4mp
QUOTE(romb)
nu o modifica exterior ca la o asa masina iese taranie mare....


http://www.autoscene-forum.com/wbb2/galeri..._uperid_353.jpg

Da, e gts`ul dar pt un aspect putin mai sportiv, ii poti schimba grila si de ce nu si niste pleoape, care din pc meu de vedere arata ok .. daca vrei sa pastrezi look`ul elegant las`o asa smile.gif
Suciu71258
aici te pot ajuta eu...la bodykit ma refer...daca vrei sa iti pui contacteaza-ma pe mess la sandrei1303 ..pot sa iti fac kitul de la carzone care da bestial pe masina ta smile.gif preturi..minime wink.gif
Suciu71258
cu filtrele de aer sport va pot ajuta din nou SIMOTA RACING ...am cele de generatie noua din material de URETHAN..mai bun decat bumbacul..preturile minimale intre 1 mil si 2 mil 500
Alexander_A4ever
Pentru Bucuresti va pot recomanda o firma care face OBD tuning (remapare ECU) de foarte buna calitate, dar avand in vedere ca pe acest forum nu se face publicitate, pot sa dau aceast informatie numai pe privat. Eu sunt reprezentantul acestei firme in Timisoara. Astept mesaj de la doritori.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.