Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Atentie la oglinzi...
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Paul56526
Aveti grija de oglinzi...Se pare ca hotii s-au apucat sa faca bani de sarbatori...In Berceni in jur de 30 masini au ramas fara oglinzi!Masinile vizate sunt: Opel, BMW, Mercedes, Volkswagen sau Peugeot...Mi le-au luat si mie acum o saptamana si am descoperit ca la dealer sunt 350 RON bucata! sad.gif Aveti grija unde parcati masina si nu incurajati furturile prin cumpararea oglinzilor de la persoane care nu au cum sa justifice provenienta lor...
Seri
Si mie mi le-au furat intr-o noapte, doar de pe partea stanga. Am gasit cu 500.000 la dezmembrari. A luat doar partea din sticla, iar suportul cu partea electrica au ramas.
mike.omega
Ce masina ai tu de ai mai multe oglinzi pe partea stanga?! blink.gif
Paul56526
De fapt doar asta fura: geamul oglinzii...Asta bineinteles daca nu ai Vectra. Atunci le fura cu totul. smile.gif)
Paul46623
Pentru cei cu o linie directa vizuala spre masina personala recomand calduros produsele firmei Trumark.
Paul56526
Hahaha!Pana la urma nu-ti fura oglinda da-ti spargi singur geamurile la masina!Mai bine aruncati direct cu borcane in hoti! =))
Paul46623
Razi tu, razi, Harap-Alb, dar o bila de sticla (din-aia cu o chestie colorata inauntru, de la jocurile alea vechi chinezesti) in omoplati sau in coaste va taia oricui cheful de a face 'extractii de piese de schimb' din masina ta. Cat despre precizie, practice makes perfect (de asemenea, un Pro Diablo al firmei Barnett nu strica).
HalbaSus
am auzit si eu de un tip... care dupa ce i s-a spart odata masina, intr-o noapte iesind pe balcon a vazut ca un individ sta langa masina lui si becul de iluminare publica nu functiona (conditii perfecte pt o spargere)... pt ca nu avea cum sa ajunga in timp util la masina ca sa prinda hotul (statea la etajul 3 sau 4) a luat o janta de otel cu care a aruncat in directia aproximativa a hotului (avand totusi grija sa nu loveasca masina)... va inchipuiti ce sunet a facut o janta din metal aruncata pe ciment intr-o noapte linistita ? band.gif speriat de acest sunet "hotul" a lesinat pe loc... iar eroul nostru a fugit repede sa il prinda pe nenorocit si cand a ajuns in dreptul lui si era gata sa-i dea cativa pumni pt a-l trezi... observa ca defapt era vecinul lui care isi inchidea masina personala parcata langa masina lui...

Dupa acest eveniment a inceput sa-i faca cinste saptamanal vecinului in cauza sa nu cumva sa se trezeasca cu o cerere de chemare in judecata biggrin.gif.
Paul46623
Nu exista asa ceva numit hot solo. Aia e o inventie a filmelor politiste. Intotdeauna exista minim doi hoti (unul care opereaza, unul care tine de shase, eventual preia actiunea daca primul hot a obosit). Sa arunci cu un obiect in cineva care sta singur langa masina ta e o idee destul de nefericita.
Paul56526
Uite aici te contrazic!Am vb cu un politist de la sectia 16 si mi-a spus ca mai degraba sunt hoti solo pt ca daca e vb de o retea sau chiar si 3 sau 4 hoti cum zici tu, daca il prinde politia pe unul ii prinde pe toti pt ca ala prinsu "ciripeste" imediat...Asa ca toti se feresc sa mai aiba partener de furt...
Paul46623
Ahaha, ce tare. Tipic romanesc, ti-e mai frica de prieteni decat de dusmani.
elena47125
QUOTE(Paul56526)
De fapt doar asta fura: geamul oglinzii...Asta bineinteles daca nu ai Vectra. Atunci le fura cu totul. smile.gif)

Si mie mi-au furat oglinda (la Mercedes)din stinga,inclusiv suruburile,se pare ca au avut timp sa o desfaca,mi-au lasat doar firele interne,fara sa la rupa...cred ca pur si simplu primisera o comanda si au avut mare grija cind au desfacut-o!Pretul unei oglinzi noi ,modelul care imi trebuie,este 315 euro. :evil:
Paul56526
Eh mai exista si exceptii...
Azi intorcandu-ma spre casa am vazut in parcare la CityMall un BMW seria 3 cu numere de Ilfov, pe ale carui oglinzi scria B 26 KID, si pe deasupra erau si sparte cu bujia asa ca poti sa faci si pe draq in 4 ca astia tot le fura! :bash: Ma gandesc serios sa-mi inlocuiesc oglinzile cu unele facute de un geamgiu si sa le mai pun pe astea originale cand o sa-mi tin masina la curte...
florin55503
si daca nu pot sa ti le fure de ciuda ti le sparg. am cumparat 2 oglinzi dreapta si 1 stanga. cea din stanga a fost victima unui pescarus sinucigas care a vrut neaparat sa se izbeasca de parbriz dar am reusit sa il evit. dar cu oglinda tot l-am nimerit. oglinda s-a rabatat numai ca nu avea geam(era 200 d e m mai in spate crapata dar oarecum utilizabila )
eddie
Off Topic.,apropos de lovit zburatoare cu masina...... Eu am avut mai mult noroc, ca am luat de-a lungul timpului 2 vrabii in masca, am lovit razant un gugustiuc si o bufnita noaptea cu parbrizul si asta fara sa se sparga nimic !
geeoo30
Mi le-au luat si mie ieri din zona tineretului in plina zi.
Poate sa ma ajute cineva cu un mesaj in pm de unde le gasesc si eu mai ieftine.
Ma gandesc ca as putea sa iau si eu de la altul ca am vazut ce usor se scot dar parca nu imi vine.
Crriss
Off topic:
Apropo de faza pe care a zis-o Halba.
Un fost coleg de-al meu a ajuns la spital din curiozitate.
Un tip, vecin cu el avea un X5. Intr-o noapte cineva i-a facut un grafitti pe toata masina.In noaptea urmatoare a pus pe doi Bodyguarzi sa-i pazeasca masina deoarece "artistii" nu isi terminasera lucrarea si presupunea ca o sa revina. Cel in cauza, victima, auzise de faza cu masina, si venind tarziu acasa nu se putea abtine sa o admire. Imediat cei doi care stateau la panda au tabarat pe el si l-au aranjat. Astat saracu in spital 2 saptamani si inca si acum mai are urme, desi au trecut cativa ani.
De cate ori vad o masina tare undeva parcata, mai ales noaptea, trec pe langa ea ca si cum nu ar fi nimic acolo. Nu de alta dar nu se stie a cui este si cata minte are. Va sfatuiesc sa faceti la fel, nu va opriti si o admirati.
Paul56526
QUOTE(geeoo30)
Mi le-au luat si mie ieri din zona tineretului in plina zi.
Poate sa ma ajute cineva cu un mesaj in pm de unde le gasesc si eu mai ieftine.
Ma gandesc ca as putea sa iau si eu de la altul ca am vazut ce usor se scot dar parca nu imi vine.


Am citit pm-ul tau si-mi pare rau ca nu pot sa te ajut...
Sa iei si tu de la altcineva ar fi o prostie...Gandeste-te cum ar fi ca toti posesorii de BMW-uri sa inceapa sa fure unii de la altii...Mi se pare cel mai josnic lucru pe care il poti face...In plus pedeapsa daca esti prins este inchisoarea iar daca ai ghinionul sa te prinda unul ca mine ca-i umbli la masina mai intri si-n spital cu oasele rupte...Acum alegerea e a ta!
Cumpara un set nou din dezmembrari si pune-le antifurturi...
Asta e singura solutie ca sa nu ti le mai fure!
geeoo30
Am luat de la dezmembrari pana la urma, dar eu nu am vazut pe la ala nici un e-46 dezmembrat. El de unde crezi ca le avea....
El ma asigurat ca sunt aduse din germania, si ca nu cumpara de la hotiii care vin la poarta lui
Din pacate traim in romania si printre multe alte lucruri care sunt atipice la noi avem si asta, asadar celor care sunteti plecati prin alte parti ganditi-va bine inainte sa va intoarceti, mai uitati-va si voi la stirile de la ora 5
Mie nu imi place ca atunci cand ma uit in oglinda sa vad ceva scris pe oglinda sau sa pun sarme..., asta mi-ar aminti mereu unde traiesc si eu incerc sa uit asta in fiecare zi...
Paul56526
QUOTE(geeoo30)
Mie nu imi place ca atunci cand ma uit in oglinda sa vad ceva scris pe oglinda sau sa pun sarme..., asta mi-ar aminti mereu unde traiesc si eu incerc sa uit asta in fiecare zi...

Nu cred ca exista vreunul dintre noi care sa vrea asta...Din pacate daca nu apelezi la metodele astea obisnuieste-te cu ideea ca ele vor disparea over and over again pana ori cedezi psihic, financiar sau vinzi masina...
Am un prieten cu un E46 care tocmai a inaugurat al 11-lea set de oglinzi...
Crriss
la ford mondeo se fura oglinzile ? mie mi se pare ca e mai greu de demontat, eu am vrut sa dau una jos si nu am reusit. sper sa fie imposibil.... biggrin.gif
TLS-09
Da se fura si de la Mondeo.
Acuma hai sa va povestesc si eu o faza.
In februarie parchez masina pe locul unui vecin si acesta mai tarziu pe locul meu, ca asa s-a nimerit (la noi in cartier stau masinile agatate si de balcoane ca nu-i loc de parcare destul).
Pe la 4 dimineata aud (stau la et.I) zgomot de geam spart si sunet de alarma. Zbang pe balcon! Acolo din cauza somnolentei "preinfarct" f...ui mi-au spart masina. Dupa 5 secunde trezirea , stai ba ca nu-i a mea!. Imbracat rapid, lanterna mare si tai-o in cartier dupa ei ca-i vazusem erau doi. Faza nasoala e ca disparusera si pe vremea aia nu-l cunosteam exact pe vecinul care avea Skoda si el.(statea in blocul de peste drum si-l stiam doar din vedere). O las balta cu alergatul si urc in masina mea plecand la Sectia II Politie (1-1,5km). Acolo baietii dormeau atat de adanc incat nu i-am putut trezi desi se suna asa: eu la interfonul sectiei, paznicii liceului de chimie faceau si ei tambalau (sectia este la primele doua etaje ale unui liceu), tot eu sunam si de pe mobil si nevasta-mea de acasa de pe fix.
Baietii erau alaturi de noi doar in vise.
Ma enervez plec spre casa dupa cca 5-10 minute. Pe drum telefon de la nevasta-mea " baietii s-au intors si se uita cu lanternele la un Mertan tot vis-a-vis". NU-MI VENEA SA CRED. A mea ii urmarea de pe balcon.
Viraj brusc. Intors la sectie. Tambalau si mai mare, batut cu pumnii in geam. Dupa un minut apare unul cu ochii cat cepele si ma intreaba "ce-i baiul?". Ii spun ca s-a spart o masina pe strada la noi si era supermirat ca daca tot nu-s eu proprietarul ce naiba-l deranjez pe el. Ii spun faza cu intorsul baietilor si da"o statie in scarba la echipaj".
Aia rapizi au ajuns odata cu mine in fata blocului, desi ei erau mai aproape cand am plecat eu de la sectie.
Asta a fost faza cu eficienta alora de-i platim pentru a ne proteja vietile si bunurile.
Acuma vine faza cu inteligenta lor.
1 Aprilie 2005. Nu-i banc, era chiar noapte de 1 aprilie.
Pe la 4-4,30 dimineata ma scoala nevasta-mea ca ne suna alarma. Masina fiind pe trotuar sub balcon, ma uit nu vad nimic. Ok.Ma culc la loc. Trec 5 minute se aude senzorul de perimetru(bip,bip,bip). Eu visam ca sunt pe submarin si ca-i sonarul.Nevasta-mea "scoala ba ca iar se aude".
Cand ma uit pe geam, surprizaaaa: baiatul imi sutea oglinda de pe partea soferului(ca pe ailalata mi-o sutise cand a sunat prima data dar eu nu stiam ca nu l-am vazut fugind).
Nu rezist tentatiei si deschid geamul (acuma care-i chestia eu nici nu mi-am dat seama ca ala-mi suteste sticla de la oglinda, eu de sus avand doar impresia ca se benocleaza sa vada daca-i ceva de furat in masina). Ii trag niste dumnezei si ceva despre mame si tipul o ia la fuga dupa colt.
Dupa cca20-30 secunde ma gandesc totusi sa cobor,ma imbrac relativ repede(imi iau sapca si tigarile ca fara tigari nu plec) si o tai jos. Ma gandeam sa dau o tura in cartier ca pe la 4 dimineata nu se puteau plimba prea multi si il reperam eu cumva.
Avand in vedere directia in care a fugit plec prin spatele blocului(pe scurtatura) dar nu alerg sa nu fac zgomot. Calm, "ardeleneste", cu tigara aprinsa o iau la plimbare (aredeleanu nu-l scoti din ale lui, nu va uitati unde stau ca nu-s banatean).
Acuma recunosc faptul ca si hotul era prost ca nu a trebuit sa-l caut mult (era la cca 300-350 metri de blocul meu si deja facea de oglinzi un ww Passat Visiniu) . Ies intre blocuri, ca auzisem zgomot dar nu eram in clar din ce parte vine si ma apropii incet, la pas, lejer. Tot nu-l vedeam . Noroc ca m-a vazut el si a taiat-o la fuga in momentul in care mai aveam pana la el cca 30 de metri.
Acuma alergand ca tampitul am inceput sa simt ce bine-i sa fii sedentar, sa mananci gras, sa stai cu curu-n masina toata ziua si sa fumezi ca un turc. La faza asta combinat cu faptul ca tipul nu putea fi foarte inteligent din moment ce nu o taise din zona incep sa strig "Stai, Stai ca trag, Politia".
Adevarul ca doream doar sa-mi trag sufletul si eventual o (scuze) basina ca junioru avea un avans de cca 60 de metri deja si avansul crestea.Ma gandeam ca-i prost tare si se sperie in sens pozitiv(sta).Gandeam tare prost.
Acuma bafta baftelor a fost ca luand coltul pe o strada in apropiere tipul s-a gandit sa intre prin spate intr-un bloc si apoi sa iasa pe usa din fata ca sa ma lase cu ochii in soare.
Schema destul de inteligenta dar "ghinion" din cele doua usi metalice alaturate nu a ales-o pe aia care dadea in scara blocului (si care era deschisa deoarece banatenii sint intelighenti tinand inchis in fata cu interfon si complet deschis in spate- nu-i gluma si scara mea e la fel-)ci tocmai pe aia in care isi tineau alte chestii (un fel de incapere destinata tomberoanelor etc) si care era inchisa cu lacat.
Facand zgomot prin trasul de usa l-am auzit si l-am dibuit ca se pitise in intrandul din spatele blocului.
Am pus laba pe el ,desi rasuflam la modul jenant si m-am gandit s-al duc undeva la lumina si aproape de blocul meu (ca daca nu o fi singur? desi era mi-am dat sema dupa aceea).
Asta vazand ca ma indepartez de traeul dinspre Sectia II percuteaza probabil ca nu-s politist (daca o fi crezut vre-o clipa asta) si incepe cu figuri : ca a facut lupte de strada ca daca-s tare sa dau in el etc. Eram prieteni deja si stateam la povesti. (Apropo - putea sa-si dea seama ca nu-s politist nu datorita lipsei uniformei, aia-i vax , cat mai ales datorita lipsei ciorapilor. Or fi politistii cum or fi dar nu pleaca noaptea pe strazi fara ciorapi. Sau ziua pleaca?. Nu stiu.)
Da sa-mi traga una da nu apuca ca-l "scap pe jos". Acuma sincer l-am ridicat l-am scuturat de praf, l-am tinut strans de aripa si l-am dus mai departe pana am ajuns in fata blocului la mine unde era si lumina destula si nevasta-mea bucuroasa ca ma vede "insotit".
Ii fac semn sa sune la Politie (desi credeam ca o facuse deja) si sa coboare dupa aia.
Asta junioru (avea 19 ani) da sa scape iarasi. Il calmez dar ma enerva ca ma tot provca. I-am spus sa nu se straduie ca tot nu-l bat nici daca vrea(daca stiam o chestie, vedeti voi care, la ora aia i-o trageam bine de tot).
TLS-09
Stand eu acolo in strada cu pustiul, vad masina colegului meu de birou (Cielo) cu oglinda atarnand in firele de ghidaj, ma uit mai bine masina lu fiusu' Wv Passat (lipsa oglinda stanga-sticla de la oglinda). Evident ca la a mea nu m-am uitat, nici eu, nici nevasta-mea care coborase intre timp jos. (Doar baiatul se uita inauntru daca-i ceva de furat., credeam eu) Suna nevasta-mea la interfon la Vali(colegul meu, ii spune povestea cu oglinda lui) coboara omul cu baiatul lui (si el coleg cu noi).
Nu trece o secunda apre si Politia Romana (Solenza Alba -bestial).Doua minute discutii, il urca pe junior in masina si jur: faza de Benny Hill, tipul coboara pe usa aialata. Nu stiam ce sa fac sa rad sau sa plang. Il prind aia il baga inuntru si abia apoi blocheaza usile.
Baietii se uita pe la masini aud:"Alo domnu' Care-i masina dumneavoastra?". Zic :Skoda aia metalizata "Pai stiti - nici dumneavoastra nu mai aveti sticla la oglinzi" (Mama ce am regretat ca nu l-am cafit de loc pana au venit ei!!!).
Ne mai uitam pe la masini si ce gasim: (Skoda din februarie- a lu vecinu- lipsa oglinzi, Ww Golf in acelasi bloc lipsa oglinzi, Mercedes Clk lipsa oglinzi si emblema, Mercedes mai vech? lipsa oglinda si lipsa antena, Peugeot lipsa oglinda cu totul. Asta pe strada la noi, dupa colt prapad.
Total 13 masini (am aflat dupa aia).
Important "sub masina fiului colegului meu gramada de oglinzi, antena, emblema etc, mare parte din recolta". Luat punga plastic 1 leu, avere familie, ridicat frumos probe nealterate respectiv oglinzi.
Plecat popor la Sectie.
Faptuitor "o declaratie", noi cate una fiecare "eram eu, nevasta-mea,colegul, fiu-sau, vecinul cu masina identica). Am spus faptuitor si nu infractor deoarece se prezuma nevinovatia (nu-i asa?).
Baiatul nu recunoaste.
Baietii de serviciu nu considera necesar nici sa-l retina( ordonanta de retinere 24 ore puteau fara probleme) si nici sa-l sune pe procuror (eventual mandat arestare).
Nu-i bai pana aici.
Hot plecat de la sectie ora 7,30 . Omaeni cinstiti plecat sectie ora 7,35 (intre timp pupat toti politisti Piata Independentii, "Bravo dom'le spirit civic", pupat schimb politisti de dimineata , plecat acasa fara ciorapi, strans maini cu politistii).
Drept ii ca nici in trening nu puteam pleca direct la lucru, iar fara ciorapi nici atat.
Pe urama:drum la asigurari, convins 2 minute ca nu-i gluma de 1 aprilie. Ras hohote toata societate de asigurari. Stop. Birocratie romana.
Pai daca ati prins hotul e mai simplu nu trebuie decat o adresa de la Politie, un fel de dovada ca s-a inregistrat dosarul si se cunoaste autorul.Asigurarile va despagubesc si apoi se indreapta impotriva lui in cadrul procesului penal. Excelent.
Merg la Politie si aia ma trateaza de parca le-asi fi cerut luna de pe cer. Pai stiti ca inca n-am inregistrat dosarul. Sa vina seful sa-i dea numar. Nu-i secretara etc.
Plec de acolo in ideea ca revin la inceputul saptamanii viitoare (era vineri, parca).Am revenit abia miercuri dupa ce un zmeu aruncase anticipat buzduganul:"cineva de la o institutie care incepe cu P....., dar este peste Pol. a dat telefon". Atunci a fost si numar de dosar si sef si secretara , totul in 5 minute s-a rezolvat. Respect pentru cetateanul 'simplu" nu-i asa. Deci se poate.
Revenind la ziua"faptei"ajung acasa si ma gandesc la faptul ca junioru fugise cu oglinda mea si cand l-am prins nu o mai avea. Unde ar putea fi oglinda?
Cautat pe traseu prin iarba. Nici urma.
Stat gandit bine. Idee sclipitoare dar "mizerabila" - TOMBEROANELE.
La al treilea tomberon mi-am gasit oglinda, ultima pe care o luase, ca pe prima a sutit-o la prima declansare a alarmei, a fugit si nu stiu nici azi unde a ascuns-o). Era intreaga. Nu la fel erau cele doua ale unui vecin. Avea Ford. Deci se fura si de la Ford (vezi intrebarea lui Cristi53042-inainte de prima parte).Nu erau intregi dar erau si ele pline de amprente.
Le iau frumos le pun in pungi si le duc la Sectie.
Am uitat sa spun ca dimineata cand ne-am intors de la Sectie am mai vazut cateva din cele 13 masini fara oglinzi si le-am pus biletele sub stergator oamenilor spunandu-le sa mearaga la Sectia II.
Acolo veselie mare! Politistii imparteau oglinzile inapoi posesorilor dar fara sa fi luat cel putin o amprenta. Si daca nu aveau doamne destule!
Acuma asta nu ar fi o problema daca luni spre seara nu mi-ar fi spus colegul ca s-a trezit cu hotul (statea in cartier cu noi) si cu maica-sa la el la usa cu texte de genul: baiatul e nevinovat, l-au batut la Politie, i-au rupt haina de piele (desi era imbracat in fas). Da ce-i mai fain ca sa-i spuna cat costa oglinda ca vrea sa o plateasca? Asa ceva te face sa ramai perplex. E nevinovat, dar cat face oglinda? Stia ea ce poama avea acasa.
Acuma nu stiu cum l-au "audiat" "baietii" in cealalta camera la Sectia de Politie dar stiu ca daca le tragea o plangere pe purtare abuziva ar fi regretat amarnic ca nu au luat amprente de pe oglinzi si ca le-au dat inapoi asa imediat, fara sa-si faca treaba ca niste profesionisti.
Si tot de la politisti am aflat ca oglinzile se fura extrem de usor (sticla de la oglinzi) .
De fapt asta si facea tipul cand eu de sus aveam impresia ca se uita in masina. Da de unde! El era cu labele pe oglinda si-i fura sticla.Scurt, rapid ,eficient.
Atata va mai spun: spre fericirea mea in doua luni am gasit garaj de vanzare si mi-am luat rapid.
P.S: Saptamana trecuta a sunat in draci o alarma.Mi-era atat de somn incat am mers doar pana la balcon, m-am uitat si nevazand care suna m-am culcat la loc. Dept sa va spun si acum mi-e cam jena. Puteam totusi sa cobor. Da, dar daca eu plecam spre casa iarasi la 10 minute dupa "distinsul infractor" de la Sectie si baietii nu-si faceau treaba?
Merita sa cobor sau nu?
Acuma ce tebuie sa retineti am incercat o usoara nota umoristica in chestia asta dar in afara de sarea si piperul pe care am incercat sa le presar (nu stiu daca am si reusit) ceea ce este sigur este faptul ca totul e real .
Va salut iar despre furat: Bravos natiune! Deci se poata! si inca'n draci!
Crriss
[quote="Cristian-Ioan61365"]Si tot de la politisti am aflat ca oglinzile se fura extrem de usor (sticla de la oglinzi) . E suficient da bagi in spatele ei intre sticla si corpul oglinzii o chestie de plastic (ca o lama dar mai dura putin) si prin presare oglinda sare din nuca in care e fixata si in 5 secunde esti plecat cu ea.

Cristian-Ioan61365: fara suparare,
totusi, parerea mea e ca nu e bine sa explici pe forum cum se poate demonta o oglinda. sa nu-i subestimam pe hoti si sa credem ca sunt toti analfabeti ca poate citeste careva......nu ca nu ar stii, dar dam idei si la altii. cum ar fi de ex. s incepem sa scriem cum sa dechidem usa fara cheie, cum sa pornim fara cheie, sa pacalim sistemul imobilizer.
poate ar fi mai bine asemenea sfaturi sa fie scrise pe privat.

oricum ramane la latitudinea adminilor daca aceste informatii pot ramane in continuare pe forum sau se sterg.
multumesc pentru intelegere
TLS-09
Ai dreptate in parte. Am sa modific mesajul.
Chestia este ca ala care vrea sa fure oglinzile invata el cum se face si singur fara sfaturi.
Dar ca sa evitam orice chestie neplacuta am sa modific mesajul.
Acuma daca tot am sters deja am sa-ti spun ca explicarea modului de sutire era mai lunga si mai complexa un pic. Daca nu se respecta procedura oglinda se rupe, ma rog se sparge.
adi45619
Nu conteaza daca spui sau nu cum se fura. Un hot amator va sparge cateva oglinzi pana invata cum se face si pe urma le va demonta fara probleme.
Poate era mai bine sa-i tragi o bataie la sutitorul ala. O merita din plin.
Am avut un verisor caruia i-a furat cineva bicicleta din uscatorie. A fugit dupa el, l-a prins, l-a tarat pana in uscatorie, i-a facut morala si i-a tras o bataie pana a venit politia. Le-a spus la politisti ca hotul a cazut de pe bicicleta si s-a lovit. biggrin.gif Si politistii au fost multumuti cu explicatia mai ales ca individul era recidivist.
Paul56526
Mi-au luat din nou oglinzile acum 2 zile chiar din fata blocului...
Cre ca e de ajuns...L-am pus pe taica-miu sa se duca sa le sableze cu numerele masinii si acum le montez cand imi pun si antifurturi...
Fir-ar ai dracu' de hoti, fir-ar a dracu' de Romanie! sad.gif
geeoo30
sa nu cumperi de-alea furate, sa dai 7mil la dealer....
TLS-09
Paul56526
Ne pare rau! Sincer! Cred ca-i momentul sa-i pandesti. E momentul pentru o bata de baseball, multa cafea si tigari. Succes.
sorin90807
Nu e mai simplu cu o asigurare?
cioaba
ba da, dar bata ofera satisfactie mai mare cu mai putina birocratie biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.