Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Iar probleme :)
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mazda
ezeQuel
Am o problema de ceva timp cu a mea mazda6 si nu-i dau de cap..CAre e problema? CD playerul...merge..cu cede-uri originale..merge ...pana dau de o gropita..apoi sare..iar merge...in fine...intr-un fel sau altul merge. Problema e cu cele pe care le fac cu cd writerul .Fara sa fac vreo reclama ..cd-playerul meu merge doar cu blankuri memorex, bineinteles scrise la viteza mica...Innebunesc..Am incercat cu cd de curatare..dar nici un rezultat..Innebunesc!!! biggrin.gif
Dati-mi si mie un sfat..o solutie..Oare e acoperita treaba asta de garantie?!! Ce sa fac?! smile.gif
eddie
Esti bucuros,am un coleg care la o O2 nu poate folosi decat CD-uri originale,cel putin asa mi-a spus,probabil are vreun decodor ceva...
Andrei-287
Aceesi problema o am avut-o si eu la un Mp3-Player Sony (nu OEM) pe Renaultul meu. L-am dus la service si mi l-au schibat pe motiv ca s-a dezechilibrat mecanismul...probabil din cauza gropilor sau a rigiditatii masinii.... Vezi sa nu ai si tu aceeasi prolema... :bash:
ezeQuel
S-a rezolvat..era din cauza prafului de prin service..am desfacut singur bordul am scos modulu, am sters lentila...si gata..merge acum si cu cele mai zgariate cdeuri
smile.gif
CRG
cam asta voiam sa zic si eu: la mine nu prea a pupat ced-uri originale si merge struna..
CRG
Man, cu ce ai sters lentila, ca stiu ca nu e voie sa fie atinsa?

Nu de alta, dar a inceput sa-mi faca si mie figuri la unele cd-uri la care stiu ca n-ar trebui sa fie probleme.

Cum ajungi la cd player? tot dezasambland pe la schimbatorul de viteze etc? sau doar desuruband piulitele din dreptul torpedoului? Se pare ca tre sa-mi bag si eu nasu'.

:peacefingers:
ezeQuel
QUOTE(CRG)
Man, cu ce ai sters lentila, ca stiu ca nu e voie sa fie atinsa?

Nu de alta, dar a inceput sa-mi faca si mie figuri la unele cd-uri la care stiu ca n-ar trebui sa fie probleme.

Cum ajungi la cd player? tot dezasambland pe la schimbatorul de viteze etc? sau doar desuruband piulitele din dreptul torpedoului? Se pare ca tre sa-mi bag si eu nasu'.

:peacefingers:

De sters l-am sters cu un batz "de sters in urechi" smile.gif ..L-am dus la un amic care se ocupa cu cd playere, dvd-uri etc. Daca dai o bere poate ti-l fac eu smile.gif) ...tre' sa dai toata fatza jos, de la cotiera in sus....e un pic de munca...cd playerul e ultimul de sus, tre' sa dai un capac de metal jos si apoi p'acolo...e delicata treaba..pe bune smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.