Help - Search - Members - Calendar
Full Version: sa mai si visam...
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Pages: 1, 2
madalina
Daca banii nu ar fi o problema, ce masina v-ati lua? (marca, model, motorizare, echipare)?
viorel3
Daca intr-adevar banii n-ar fi o problema, as prefera un elicopter, nu o masina, iar pentru mersul "pe jos" as lua atunci un taxi.
gigi1
DAR CUM BANI SANT O PROBLEMA MAI BINE HAI SA DISCUTAM DESPRE CE SA NE LUAM CU BANI PUTINI DAR SA FIE MASINA BUNA!!!
RCS
Buna inrebare ! Eu unul mi-as achizitiona un B.M.W. M 5 !
OMEGA
Si mai si visez la un xjr(2004) tunat de arden+nos sa ajunga la 500cp ca un model din 2002
G e o r g e
un aston martin
iar dc am avea si noi drumuri un lotus elise
RCS
Pt George ! Ce ai alege intre un Aston Martin si un Subaru Impreza STI ? Acuma sa te vad ? Grea intrebare . Nu ?
G e o r g e
nu prea grea : aston martin , e clar nu ?
RCS
Pai nu erai fan STI ?
G e o r g e
ba da dar dc as avea bani de aston martin (vreo 300 000 e ) mi-as lua aston martin, pana atunci mai bun este subaru meu
dan_barbu
probabil una sport de ultima generatie si full options dar ptr.k banii sunt si vor fi o problema eu mi-am luat Dacia.
Anubis
Daca nu e vorba de banutzi..sa vedem....ar fi 2 masini:

- HONDA NSX Type R - pentru facut liniute cu europenele tunate
- Brabus X5 - pentru mersul de zi cu zi..si pe la bunici ca sunt drumuri cam proaste..

Total vreo 250,000 Euro

Si Aston Martin ar fi o varianta buna dar ultimele veritabile au fost V8 Vantage si Lagoonda. Acuma e un fel de Ford...la fel ca si Jaguarul...

Numai bine
G e o r g e
VANTAGE


ca dc nu raman la un STI preparat un pic... pe la vreo 350 CP...
mircea9
salut! si am si eu o nelamurire si o mare mare rugaminte la cine poate sa-mi explice si mie cum functioneaza autoturismele gen:bmw 750 ,peugeot 106, vw passat dotate cu motoare electrice???de unde pot afla mai multe amanunte?
Dragos4
Daca as avea salar de 500 E pe luna, m-as opri din strans bani pe la 40 000, si cu 40 000 astia mi-as lua un Volvo S60, de asta ultimul care are 100 din 5 sec si ceva. Eventual sa aiba 100 in 7 sec, dar sa fie diesel.
Daca as fi actor la Hollywood in schimb, adica sa am bani pentru orice masina din lume, atunci mi-as lua o limuzina (cred ca Maybach), un speeder (un Mercedes SLR) sau un Offroad (ori un H1, ori un H2). Astea 3 in ordinea preferintelor.

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-11-12 18:59 ]
G e o r g e
mircea : bmw 750 NU ESTE DOTAT cu motor electric. pai gandeste te si tu un pic, un motor electric sa miste din loc o namila de 2 000kg+ cat ar trebui sa fie de mare ???
sunt dotate cu alimentare alternativa pe gaz.
primul model non poluant , emisii 0, a fost un BMW 760 v12, care era dotat cu o instalatie pe gaz speciala .
Alexandru3
hmm in pirmu rand aia care incepetzi cu totusi n-am bani .. n-ar trebui sa postatzi aici: era vorba de VISE ... daca nu vretzi sa va facetzi vise/iluzii, LINISTE!

so, mi-as cumpara 2 mashini nu una ...
1. sigur ar fi o masina foarte mareeeeee (lunga si grea - cum o vor femeile deci sa zicem o HONDA diania mare de tot (am vazut una parkata in fatza la reprezentantza Mercedes de pe dorobantzi - am lapsus la model si nu e Accord - e ceva mai special SENATOR sau .. in fine) ORI un BMW seria 7 (cu motor sport - daca exista cumva + toate celelalte optiuni)
2. GRAND CHEEROKEE - mor dupa ala (cu toate optiunile)

Sigur amblele ar fi pe benzina - pt. ca ash avea bani

(mentol)
Iulian8
probabil, daca n-ar fi vorba de bani, mi-as lua nu una ci mai multe masini , ele ar fi in ordinea urmatoare :
1. Bugatti Veyron , motor W16 care la 1000CP e probabil cel mai tare la clasa sa.
2 Maybach sau Rolls Royce Phanthom ca n-ar strica si o limuzina de lux.
3. Hummer Military Version, prietenii stiu de ce ....
Cristian2
Un Porsche gt3 rs tunat de HAMANN
Diana24766
Un touareg R5 tdi tiptronic tunat de ABT :cheers:
GUVI
...e clar ca mi-as lua 3 masini

una pt oras: BMW m5 ....e geniala masina asta
una de teren HUMMER ....nu cred ca are adversar
una inca una gen VW Multivan, pe care as amenaja-o cu canapea de piele in spate, bar..etc :headbang:


P.S...mai aveti timp si maine ca sa va luati bilet la loto..poate va indepliniti visul :cheers:
V l a d
probabil un audi A8 full. smile.gif dar pana atunci mai e cale lunga :joker:
G e o r g e
un subaru impreza 2.5 STI 300cp pe care l-as modifica dupa gustul meu.

si pentru distractie un lotus carlton OMEGA 3.6 biturbo 377 in varianta standard .

si inca un si : as modifica o supernova de la cap la coada , astfel incat sa nu mai ramana din ea decat forma exterioara.

binenteles daca as avea bani cu carul biggrin.gif
M i h a i
Pentru George (ca e fan Subaru nu de alta tongue.gif )

"Wake up Muttley you're dreaming again,
You're no Robin Hood and you're no Gungadin,
You're not a knight or a king that's been crowned,
You're just plain old Muttley,
The snickering hound..." laugh.gif
cristianc
Renault Vel Satis
Happy_Maker
Ferrari F50. (cunoscatorii stiu de ce...)
Happy_Maker
IATA-L:
sorin
Daca e sa visam atunci eu unul as prefera Mercedes SLR McLAREN, e masina visurilor mele........
Stefan7
hmmm ... cred ca m-as multumi cu un BMW M5 :notworthy:
Laurentiu_007
O singura masina mi-as dori:VOLVO S60R.Poate fi condusa si pe drumuri publice si pe pista.
Happy_Maker
Aratati-mi ceva mai frumos decat asta si va cred....pana atunci insa...
(V12, 513hp/8500rpm, 417nm/6500rpm, 325km/h, lansata in 1995 - poate ca intre timp au aparut unele mai puternice, mai performante dar nici una nu inspira atata fortza bruta la prima vedere)
marius25151
fara discutii:

un amarat de bugatti de 1001 CP
Razvan24588
un Plymouth Prowler... galben sau portocaliu.
Happy_Maker
Ei da! Pacat ca mercedes, dupa ce au preluat compania nu mai vor sa fabrice acest model. E cu certitudine o masina cu care iesi in evidenta si nu costa cat un Ferrari...
Marius11
Eu in primul rand cu banii as asfalta toate drumurile din tara ca sa am pe unde sa ma dau cu masinile la care visam toti :brave:
Si eu as opta pentru 3 masini: doua pentru mine, una sport (Mini Cooper S?), poate cabrio (Audi TT ?) si una SUV de familie (Porsche Cayenne), iar pentru nevasta-mea un Porsche Boxter, ca sa fie si ea multumita si sa nu apara dispute
:laughing3:
Cristian25181
Salut

Ce ziceti? Are geamuri electrice ,scaune cu incalzire, climatizare, motor de 1915 cc la 130 cai. Patru carburatoare, radiator de ulei pentru racire suplimentara pe fata ( un fel de intercooler), este de doua locuri + bagaje, frane disc pe fata si cat de curand si pe spate.
Si este fabricata in 1960 !!!!!!!!!!
Cristian25181
am uitat sa pun poza.
Laurentiu_007
Fani Ferrari am o intrebare pentru voi:cati ati auzit de Koenigsegg???
adrian26969
si eu m-as baga la un bugatti 1101 nu de alta dar se face si tuning la verony. dar ca sa nu visez prea mult m-as multumi cu un M5
HalbaSus
Mhm... daca ash fi un milionar (in euro) modest care nu ar vrea sa se dea (foarte) mare as lua 3 masini:

1. Mercedes SL55 AMG (am nevoie de argumente ?)
2. Mercedes G55 AMG (pt ca si cand ma duc la munte sa am scaune de piele incalzite smile.gif
3. Am auzit ca in Elvetia sau unde e ceva companie care fabrica trabanturi, adica arata ca trabanturile dar cu caroserie solida, motor suparat limitat electronic la 250 km/h (asta din 2 motive... cand ma prinde radarul cu trabantul mergand cu 180 la ora sa se cruceasca politzishtii, si sa shokez posesorii de bmw-uri care circula lejer cu 150 si le face flash-uri un trabant din spate smile.gif))

Iar pentru fanii Veyron am o veste proasta, Mclaren F1 a redevenit cea mai rapida masina din lume, asta pt ca veyron-ul cu 1001 cp era instabil sau ceva de genu, deci a trebuit sa reduca din viteza maxima (cred ca si din cp)

Ah... si daca ash avea bani sa-mi fac is pista de curse in jurul casei mi-as lua si un McLaren F1... asta in caz ca vine careva cu un ferrari si vrea sa facem o liniutza smile.gif
Laurentiu_007
Halba te inseli.Intereseaza-te de Koenignsegg si vei vedea ca il "ia" pe McLaren F1.
G e o r g e
no comment ...


nu face attach :cry:
Viorel5
Salutare!
Masina preferata este intotdeauna cea pe care o ai(Daewoo Cielo)
Daca vrem sa visam , eu mi-as dori un Mercedes E Klasse si daca se poate preparat de AMG.
In formula 1 prefer Ferrari , dar ca o masina de strada visez la un Mercedes. Ramane intrebarea unde sa circulam cu asemenea masini pe drumurile pline de gropi ale patriei!?!
Gociu75
pai sa vedem ce am lua...
1. ferrari 360 challenge stradale- masina de curse omologata de strada, si cum se aude..
2. hummer h1 military edition pentru "iarna nu-i ca vara"
3.'70 Dodge Charger Hemi R/T pentru cate o liniuta ceva
gata cu visele, sa ne intoarcem la masinile si gropile noastre
Lord
pacat ca mi-a luat-o cineva inainte

masina visurilor mele= AUDI A8 quatro FULL cu cel mai mare si mai tare motor smile.gif

evident la colectie (doar am cati bani vreau eu)
bagam un hummer, ford excursion, un bmw seria 3 coupe
si cred ca si un smart pt. bucuresti smile.gif

dar daca e sa alegem una si numa una evident:
AUDI A8 quattro FULL
Andrei Suzuki
Eu m-as baga la un Audi A3 Sportback,numai bun pentru un week-end la mare.Un Cayenne Turbo pentru ca (a mai zis cineva) "iarna nu-i ca vara".Pentru vara ar merge un CLK 55 AMG Cabriolet. hai ca nu prea am pretentii.In sfarsit,daca astea nu se pot.....noi sa fim sanatosi
Peugeot_Fan
Daca ar fi bani mi-as lua noul Mercedes Clasa A,dar fiindca nu sunt bani,eu as opta pe o Dacia Solenza. smile.gif
James Kilowatt
Porsche GT2 pentru vara

Type 6 cylindres à plat opposés, en porte-à-faux AR
Puissance 462 ch/340 kW à 5700 tr/min
Vitesse maxi 315 km/h
Couple 620 Nm à 3500 tr/min
Transmission integrale / roues AR, autobloquant à 40/60% (accélération/décélération)
Boîte boîte 6 rapports interchangeables

Si Nissan Patrol pentru iarna... Deh, cam slabut la capitolul asta:)
pharao28200
Ferrari Enzo wink.gif
Zarzu29023
SLR si Enzo...in caz ca-mi ramane una fara benzina sau in vreun copac :blackeye: :blackeye: (imi place viteza :evil: )




aaaa...si un H2 pt mersu la piata ca e prea aproape pt cele de sus laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.